27-09-2019 Локо Пд тръгна с класика към защитата на трофея

Локо Пд тръгна с класика към защитата на трофея

27-09-2019 Тема спорт

Локомотив Пловдив започна с класическа победа защитата на Купата на България, която спечели през миналия сезон. Черно-белите се класираха с лекота за осминафиналите след успех с 3:0 при визитата си на Балкан Ботевград. Домакините така и не затрудниха именития си съперник и рухнаха за 10 минути в средата на първата част.
Старши треньорът на смърфовете Бруно Акрапович бе дал почивка на доста от титулярите си.
В 4-ата минута се откри първата интересна ситуация. Димитър Илиев шутира от дистанция, но опитът му бе твърде слаб, за да затрудни Калин Дончев. Постепенно Локо засили натиска си и голът висеше на косъм. Първото попадение падна в 27-ата минута, когато Денис Алмейда засече с глава брилянтно центриране от фаул на Георги Илиев. Така португалският футболист, който бе привлечен наскоро, откри сметката си и за купата, след като се разписа в шампионата при победата с 3:2 над Царско село.
Секунди по-късно Мустафа Абдулахи намери перфектно в наказателното поле Ален Ожболт, който обаче не успя от близка дистанция да прати коженото кълбо в мрежата на Балкан, а стреля над вратата.
Първата добра ситуация за гол пред домакините се откри в 35-ата минута, когато Любомир Караниколов получи шанс да стреля, но Илко Пиргов спаси шута на атакуващия футболист.
Само две минути след първата добра възможност за домакините Илиев подаде на Ален Ожболт, който технично финтира Петър Василев в наказателното поле отляво и не остави шанс на Дончев след качествен изстрел с левия крак. Така мачът можеше да се счита вече за решен. До края двубоят се доиграваше, като смърфовете поспестиха от силите си.
Футболистите на Локомотив все пак стигнаха до трети гол в 62-ата минута. Един Бахтич получи топката на десния фланг, след което намери Димитър Илиев, който с лекота, на празна врата, оформи класическото 3:0.
В 73-ата минута Момчил Цветанов можеше да вкара, но стреля твърде слабо и неточно с глава. В 87-ата минута Един Бахтич намери по земя в наказателното поле Ожболт, който шутира, но стражът на домакините изби в ъглов удар. Това бе и последната интересна ситуация в Ботевград.
Така Локо очаква жребия за осминафиналите, който е в сряда на 2 октомври.

БАЛКАН Б - ЛОКО ПД 0:3