в днешния брой Локо Пд с първа победа в контролите

Локо Пд с първа победа в контролите

06-07-2012 Янаки Д??М??ТРОВ

Локомотив Пловдив удари с 2:1 третия в Пол??а Легия Вар??ава. Това бе първата победа на черно-белите от началото на подготовката.
В преди??ните си контроли смърфовете нямаха успех. Те загубиха с 1:3 от албанския Теута, с 0:4 от Стяуа, с 2:3 от Зестафони, с 1:4 от ЧФР Клуж и успяха да направят 0:0 със сръбския Ягодина.
Още в началото на двубоя плановете на Емил Велев за срещата претърпяха промени. Централният защитник Николай Христозов получи контузия. Той бе заменен от Валери Георгиев, който заигра в центъра на отбраната редом до Георгиос Саламастракис. След още двадесетина минути се наложи Кокала да прави втора принудителна смяна – Родригес напусна с травма, а мястото му зае Ели Маркес. Бразилецът заигра като дясно крило, а Йордан Тодоров се върна на бека.
Въпреки разместванията Локо действа??е значително по-добре отколкото в последната среща с Клуж. Този път смърфовете разиграваха по-умело и често притесняваха противника. Така се стигна до 40-ата минута, когато Даксон с чудесен диагонален пас изведе Ели Маркес на добра позиция. В първия момент топката бе чукната на бразилеца, но след това той я овладя и опъна мрежата – 1:0 за Локо. Това бе и дебютното попадение на бив??ия играч на Светкавица с екипа на пловдивчани.
Второто полувреме започна със здрави сблъсъци в средата на терена и мачът се изнерви. В 59-ата минута Локо Пд допусна елементарно изравняване – топката бе върната към влезлия като резерва вратар Жилбер Бая. Той обаче тръгна да лъже нападателя Косецки, който му я отне и направи 1:1. Малко по-късно Йордан Тодоров бе изгонен с директен червен картон за груба игра и реплика към рефера. Заради приятелския характер на срещата обаче поляците позволиха той да бъде заменен от ??лиян Йорданов. В игра за Локо се появи и гръцкият дефанзивен халф Кирякидис, който най-вероятно ще подпи??е договор с клуба.
В 74-ата минута Сбожен събори Христо Спасов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Потърпев??ият я реализира без проблем – 2:1. Така Локо Пд най-накрая победи.
Утре на черно-белите им предстои последният спаринг от лагера в Австрия. Те ще срещнат катарския Ал Джаиз.