12-03-2014 Локо Пд с лесна победа над Добруджа

Локо Пд с лесна победа над Добруджа

12-03-2014 Тема спорт

Локомотив Пловдив обезмисли реван??а в 1/4-финала за Купата на България срещу Добруджа, след като се наложи в първата среща с 3:0 като гост.

Попаденията за пловдивчани вкараха Здравко Лазаров, Аласан Н'Дайе и Крис Гади.

Единственият представител на Б група в тази фаза на турнира не успя да се противопостави сериозно на "черно-белите", въпреки че играчите на Светослав Тодоров вложиха максимално усилие.

В началото на двубоя положениета не бяха много и пред двете врати. Всъщност в първия половин час игра Добруджа не успя да застра??и сериозно Йордан Господинов, докато слизанията на локомотивци към Конов рядко завър??ваха с качествени удари.

Крис Гади и Здравко Лазаров направиха пропуски, преди последният да открие резултата в 31-ата минута. Електричката открадна топката в половината на Добруджа, елиминира двама съперници и с нисък удар под плонжа на Конов вкара за 1:0.

Малко преди почивката Кристиян Малинов пропусна да изравни за домакините, а малко след нея Аласан Н'Дайе уби интригата с втори гол за пловдивчани. Той поличи пас на празна врата от Крис Гади и отблизо не сгре??и.

Голям пропуск направи Здравко Лазаров в 63-ата минута, когато при атака четирима срещу един ре??и да играе сам и сгре??и.

Все пак Крис Гади вкара трети гол за Локомотив в 75-ата минута. Той получи топката в наказателното поле, справи се с трима съперници и с нисък удар опъна мрежата зад Конов.

Два сериозни пропуска за домакините от Добрич направи ??ван Цачев, който влезе като резерва през втората част.

Реван??ът между Добруджа и Локомотив Пловдив е след седмица.