08-03-2020 Локо Пд стъпи накриво

Локо Пд стъпи накриво

08-03-2020 Тема спорт

Локо Пд се провали срещу тоталния аутсайдер Витоша - 1:1 на "Лаута". Пловдивчани поведоха в 33-ата минута чрез много красив гол на Аралица, но след това се отпуснаха и към края на срещата бяха наказани от Апостол Попов. Смърфовете подходиха снизходително към съперника и закономерно загубиха точки. С равенството Локо изпусна шанс да измести Левски поне временно от 2-ото място. Това пък сложи край на серията на Витоша от 5 загуби в елита.
Локо започна активно срещата с две опасни центрирания от десния фланг на Димитър Илиев и Карагарен, макар и да не се стигна до чисти голови ситуации. В 11-ата минута смърфовете пропуснаха доста добър шанс след корнер. Първо удар на Аралица беше отбит от бранител, но топката отиде към Масоеро на изгодна позиция. Той обаче стреля над вратата. Аржентинецът направи голям пропуск и в 1/4-финала за купата срещу ФК ЦСКА 1948 Сф.
В 25-ата минута кадровите проблеми на Локо се засилиха, след като халфът Уирис се контузи и бе заменен от юношата Николай Николаев. Смърфовете натискаха и в 33-ата това даде резултат. Диниш подаде за Аралица, който пое топката с гръб към вратата на границата на пеналта. Хърватинът се обърна и с прекрасен прехвърлящ удар към горния ляв ъгъл на стража реализира за 1:0. Това му беше 5-и гол през сезона, като вкара още 2 при 4:0 над Царско село на 23 февруари. Другите му два пък бяха през юли в старта на сезона.
След този момент дълго не се случваше нищо интересно на терена. Локо контролираше играта, а Витоша се бранеше дълбоко в своята половина. Пловдивчани обаче подхождаха аристократично към срещата, като вече се представяха в ролята на победители и не влагаха максимални усилия.
В 61-ата минута Акрапович беше принуден да извърши втора смяна заради травма, този път на Масоеро, а вместо него влезе Пулиезе. До края на срещата Витоша играеше по-добре и беше по-опасният тим. В 68-ата минута прецизно подаване на Станкев извеждаше Илия Димитров сам срещу стража, но Акиниеми блокира нападателя и Пиргов улови. В 85-ата Кабов на два пъти центрира остро, но Диниш и Акиниеми отбиха. След втората ситуация обаче се стигна до корнер, от който Витоша изравни. Отново Кабов центрира, а опитният Апостол Попов с отлично насочен удар с глава изравни за 1:1.
Локо наложи хаотичен натиск в края, като не успя да се възползва от разбъркване в наказателното поле и така загуби ценни точки в битката за Топ 3.