23-09-2014 Локо Пд се справи с Верея

Локо Пд се справи с Верея

23-09-2014 Тема спорт

Локомотив Пловдив се класира за осминафиналите за Купата на България. „Черно-белите” не срещнаха никакви затруднения при визитата си на Верея и спечелиха с 2:0 гостуването в Стара Загора. Двубоят се игра на стадион „Берое” пред около 300 зрители.

През първото полувреме пловдивчани имаха тотално надмощие над своя съперник, който не отправи нито един удар в очертанията на вратата на Божидар Стойчев.

Локомотив Пловдив излезе напред в резултата в 13-та минута, след като Живко Желев си отбеляза автогол. Бирсент Карагерен центрира от фаул в наказателното поле на Верея, където Живко Желев засече топката с глава и я изпрати във вратата на Ясин Ел Харуби.

Локомотив Пловдив може??е да удвои своята преднина в 26-та минута, когато Елиан Парино стреля с глава, но Ясин Ел Харуби спаси. Минута по-късно вратарят на Верея спаси опасен удар на Янко Сандански.

Локомотив Пловдив удвои своята преднина в 29-та минута. Автор на попадението бе Янко Сандански. Той стреля от около 24-25 метра, топката рико??ира в крак на защитник на Верея и влетя във вратата на Ел Харуби.

„Смърфовете” можеха да вкарат трети гол в 41-та минута, когато Благой Наков стреля от фаул, но топката премина в страни от вратата на Ел Харуби.

В началото на второто полувреме футболистите на Верея се опитаха да се върнат в мача. В 52-та минута Ангел Костов отправи далечен удар, като насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Локомотив, но Божидар Стойчев плонжира и спаси. Четири минути по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив Пловдив Живко Желев стреля с глава, но на сантиметри над напречната греда на вратата на Божидар Стойчев.

Бирсент Карагерен направи много добър пробив в 67-та минута и нахлу в наказателното поле на Верея, след което стреля опасно, но Ел Харуби демонстрира добър рефлекс и изби в корнер.

До края на мача не се случи нищо интересно пред двете врати. Така Локомотив Пловдив се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България.

Верея: 22. Ясин Ел Харуби – 2. Джунейт Али (46’ – 90. ??сус Ангелов), 3. Живко Желев, 4. Цветелин Радев, 5. Петко Ганев – 16. Тодор Динчев, 8. Милен Митев, 6. Константин Атанасов, 10. Джунейт Я??ар – 18. Петър Казаков (46’ – 14. Николай Киров), 9. Ангел Костов (74’ – 18. Михаел Лалев)

Локомотив Пловдив: 1. Божидар Стойчев – 2. ??вайло Димитров, 6. Елиан Парино, 20. Деян Молдованови, 18. Христо Стамов (57’ – 23. Ванчо Траянов) – 22. Янко Сандански, 19. Благой Наков (77’ – 16. Айкут Янъков), 21. Бирсент Карагарен – 5. Георги Вълчев, 7. Бранимир Костадинов, 14. Станислав Маламов (46’ – 4. Венелин Филипов)