в днешния брой Локо Пд продължава по план

Локо Пд продължава по план

04-03-2020 Тема спорт

Локо Пловдив победи с 2:0 лидера във Втора лига ФК ЦСКА 1948 Сф на "Лаута" и се класира за полуфиналите за Купата на България. Така смърфовете успешно продължиха защитата на трофея си. След оспорвана първа част домакините пречупиха съперника през втората част. Точни бяха капитанът Димитър Илиев от дузпа и Карагарен. В 62-ата минута при 1:0 бранителят на ФК ЦСКА 1948 Сф Димо Атанасов получи втори жълт и съответно червен картон и това беше ключовият момент.
Локо влезе напористо в мача, като в 5-ата минута аржентинецът Масоеро направи невероятен пропуск. Първо той стреля с глава, но топката се отби от гредата и отиде в Салинас. Той центрира, отново за Масоеро, който обаче от два-три метра фронтално на вратата прати кълбото... в гредата. Малко след това Илиев проби остро и центрира, но Наумов изби. Кълбото отиде в Карагарен, който обаче стреля неточно.
Постепенно играта се успокои. Локо не създаваше опасности но пък бе затворил отлично съперника и не му позволяваше да стига до ситуации. В 42-ата минута пък смърфовете стигнаха до дузпа. Карагарен бе изведен в пеналта и центрира, но Атанасов направи шпагат и топката се отби от ръката му. Реферът Никола Попов посочи бялата точка и вдигна жълт картон на бранителя. Зад бялата точка застана майсторът Димитър Илиев, който в типичен стил реализира хладнокръвно по земя за 1:0, без да остави шанс на Наумов.
След почивката действията бяха равностойни за около 20 минути, но в 62-ата интригата приключи. Атанасов задържа за фланелката Илиев при контра и реферът Попов му вдигна втори жълт картон. Оттам Локо вече натисна здраво и се поздрави с успеха. В 67-ата гостите сгрешиха при изнасянето на топката, което позволи на Карагарен да овладее и да напредне. След това крилото си нагласи кълбото на левия крак и с прецизен удар от двайсетина метра реализира в долния ъгъл за 2:0.
Пловдивчани продължиха да натискат, но Момчил Цветанов на два пъти направи пропуски. В 77-ата минута стражът Наумов отрази и удар отблизо на Димитър Илиев. Веднага след това тежък изстрел на Аралица излезе в аут. След пропуска хърватинът бе заменен от дебютиращия босненски нападател Кенан Муслимович. А в 89-ата минута на терена се появи и младият вратар Кристиан Томов, който замени Илко Пиргов.
Така Локо Пд се поздрави със солиден успех и продължава успешно защитата на трофея. В събота на пловдивчани пък им предстои шампионатно домакинство срещу Витоша. А ФК ЦСКА 1948 Сф продължава борбата за директна промоция в елита.