20-03-2014 Локо Пд на полуфинал за купата след нов успех над Добруджа

Локо Пд на полуфинал за купата след нов успех над Добруджа

20-03-2014 Тема спорт

Отборът на Локомотив Пловдив се класира за полуфиналите на Купата на България. „Смърфовете“ преодоляха с 2:0 Добруджа в срещата-реван??, която се състоя в Пловдив.

В първия мач играчите на Александър Станков преодоляха втородивизионния тим с 3:0.

Още в самото начало на двубоя, в 5-та минута, груба гре??ка на Трифонов, доведе до това, че централният нападател на гостите Василев се откъсна от защитата на Локо Пд, пробяга 20 метра необезпокояван, навлезе в наказателното поле, но останал сам срещу Кирил Акалски стреля покрай вратата.

В 28-та минута домакините поведоха с 1:0. Прецизен пас на Стелиос ??лиадис намери в наказателното поле Жозеф Мендес, който с глава засече отблизо.

Второто попадение в мача падна през второто полувреме. В 62-та минута Крис Гади се опита да центрира топката, но благодарение на добрия фалц успя да вкара топката директно в мрежата на гостите за крайното 2:0.

В последните минути на срещата Христов от Добруджа получи директен червен картон за брутално влизане в краката на Диего.

По този начин, с общ резултат 5:0, отборът на Локомотив Пловдив продължава напред в турнира за Купата на България.