11-04-2012 Локо Пд надхитри Литекс и е на финал с Лудогорец

Локо Пд надхитри Литекс и е на финал с Лудогорец

11-04-2012 Тема спорт

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Литекс в Ловеч във втория 1/2-финал в турнира за Купата на България. Попадението отбеляза Юнес Бенжелюн в 79-ата минута след груба гре??ка на ??лко Пиргов. Срещата се игра пред около 2000 привърженици от Пловдив. Част от тях успяха да влязат на терена и да отпразнуват успеха заедно със своите любимци. Това ще бъде четвърти финал за пловдивските "железничари", но досега те не са взимали отличието нито веднъж.

На 16 май "черно-белите" ще спорят с Лудогорец за трофея. По-рано днес разградчани победиха с 4:1 Септември (Симитли).

Още в 8-ата минута ловчанлии удариха две греди в рамките на няколко секунди. Христо Янев центрира от корнер, топката рико??ира в страничния стълб, а при последвалото меле Небой??а Йеленкович с топовен изстрел прати кълбото в напречната греда.

Гостите отговориха с два удара на Здравко Лазаров, но те не бяха сериозна заплаха за Пиргов. В 30-ата минута "смърфовете" изпуснаха отлична възможност за гол. След центриране от корнер Юнес Бенжелюн не успя да засече топката, оставен сам пред опразнената врата. В 43-ата минута Даксон да Силва изстреля истински снаряд към вратата на домакините, но Пиргов бе на висота и отрази.

Феновете от Пловдив сътвориха страхотно ??оу в своя сектор в началото на втората част, което спря играта за няколко минути. Срещата продължи да бъде равностойна, а реферът Таско Тасков спести втори жълт картон на Николай Бодуров.

Развръзката настъпи в 79-ата минута. Сержиньо изсипа балонно топката към наказателното поле на Литекс, Пиргов не изби топката в корнер, а вместо това я върна в игра и Бенжелюн необезпокояван я добута в празната врата за 0:1.

Последваха инфарктни десетина минути, в които обаче домакините разчитаха предимно на изсипани топки и разбърквания в полето пред ??ван Караджов. Стражът трябва??е да показва класа в 92-ата минута, когато Янев стреля от фаул, но ударът му бе отразен.

Малко преди това Даксон получи втори жълт картон докато излиза??е от терена, за да бъде заменен. Това обаче не повлия на крайния резултат и позволи на Локо (Пд) да се класира на финал за първи път от 1971 г.

Л??ТЕКС - ЛОКО (ПД) 0:1
0:1 Бенжелюн (79)

Л??ТЕКС: Пиргов, Попов, ??. Миланов, Бодуров, Занев, Йеленкович, Жос (81-Тодоров), Г. ??ванов (72-Ваю??и), Янев, Г. Миланов, Никасио

ЛОКО (ПД): Караджов, Родригес, Йо??ев, Бенжелюн, Венков, Георгиев (86-Витанов), Златински, Сержиньо, Даксон, Спасов (24-Тодоров), Лазаров (90-Йорданов)

ЖЪЛТ?? КАРТОН??: Попов, Янев, Бодуров, Йеленкович (Литекс); Георгиев, Даксон (Локо)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Даксон (90)
СЪД??Я: Таско Тасков
СТАД??ОН: Градски, Ловеч