06-11-2019 Локо Пд изпусна Славия в София

Локо Пд изпусна Славия в София

06-11-2019 Тема спорт

Славия и Локомотив Пловдив не успяха да се победят на стадиона в „Овча купел“ – 1:1. Така съперниците поделиха точките и прекъснаха сериите си от поредни успехи в шампионата – 4 за белите и 6 за смърфовете. И двете попадения паднаха след точно изпълнени дузпи през второто полувреме от Димитър Илиев, дал аванс на гостите, и Галин Иванов, изравнил за столичани. Обидно малко публика за добрата форма и на двата тима до момента – под 300 души, изгледа срещата. Въпреки че бе делничен ден, се очакваше на стадиона да има повече хора.
На фона на това и може би заради необичайно високите температури и силното слънце в полите на Витоша, началото на мача бе доста предпазливо. Двубоят бе коренно различен от лятното издание, когато на „Лаута“ Локомотив Пловдив би Славия с 3:2. Сега съперниците предложиха по-сериозно дебнене и надлъгване.
В 11-ата минута Томашевич бе пред наказателното поле и влезе вътре, но Патев му изчисти в корнер. Малко по-късно Славчо Шоколаров шутира от над 20 метра по земя към вратата на Локо Пловдив, но Луков спаси с лекота.
След това Карагервен отдясно центрира към новия национал Димитър Илиев, който бе на скорост, но защитник на Славия му изби в корнер. При центрирането Георги Илиев намери непокрит Алмейда, който стреля с глава, но топката мина на сантиметри от лявата греда на Георги Георгиев. В 20-ата минута и Локо Пловдив отправи първи удар в очертанията на Георгиев – Ожболт шутира от границата на наказателното поле, но новоизпеченият национал на белите спаси.
До средата на първата част и двата тима нямаха смелост и идея да направят нещо по-интересно и остро в завършващата фаза, дори опитите за извеждащ пас бяха крайно епизодични.
В 30-ата минута Томашевич отляво центрира в наказателното поле на Славия, при което настъпи суматоха, но малко преди да се заформи здраво разбъркване, защитник на белите изчисти. Пет минути по-късно Ожболт отправи силен удар към Георгиев, но топката профуча над вратата. Същият Ожболт уцели гредата в 42-ата минута - Умарбаев намери Карагарен в наказателното поле, а той с едно докосване подаде на словенеца, който шутира мигновено в левия стълб на Георгиев.
Вратарят на Славия извади късмет и в 50-ата минута, Карагарен шутира, но от крака на Попадийн топката мина на сантиметри от десния стълб на Георгиев. В 58-ата минута при една от редките бързи атаки на белите Йомов от десния фланг прибърза с центрирането и Томашевич овладя положението.
В 73-ата минута при поредната атака на гостите съдията даде пресилена дузпа за Локо Пловдив за артистично падане на Витанов, който още преди наказателното поле влезе в единоборство с Бенгюзов. Новият национал Димитър Илиев вкара на другия нов национал Георгиев за 0:1.
Няколко минути след това от зоната на дузпата, но пред другата врата, Радослав Кирилов шутира силно, но високо над вратата след добро подаване на Галин Иванов. Това бе най-добрият шанс на белите за гол до този момент.
В 82-ата минута съдията Ивайло Стоянов даде спорна дузпа и за Славия, като така може да се каже, че е свирил мача 50 на 50. Този път падането бе на Славчо Шоколаров след влизане на Томашевич. Друг национал – Галин Иванов, вкара на бившия национал Луков.
Въпреки попадението Локо продължи да е по-активният тим и в заключителните минути изпусна победата. Карагарен центрира опасно отдясно, влезлият като резерва Аралица изпревари Виячки и стреля силно с глава, но топката профуча до левия стълб на Георгиев.