в днешния брой Локо Пд вдигна купата след дузпи

Локо Пд вдигна купата след дузпи

02-07-2020 Тема спорт

Локо Пд спечели за втори пореден път Купата на България! Смърфовете пречупиха ЦСКА с 5:3 след дузпи, а редовното време и продълженията завършиха при 0:0. Пловдивчани вкараха и петте си изстрела от бялата точка, като Момчил Цветанов реализира победния. Али Соу пък отново провали ЦСКА във важен мач, след като неговият удар бе спасен от Пиргов. Така армейците ще чакат поне 5 години, за да спечелят отново трофей.
"Тема Спорт" предвиди с пълна точност 22-ата на терена. Локо Пд стартира силно срещата и до 15-ата минута натискаше здраво армейците, но пък не успя да стигне до чиста ситуация. Смърфовете изпълняваха своята тактика да пресират високо и да задушават всеки опит на съперника за постепенна атака. В тези моменти ЦСКА бе принуден да контраатакува и в две ситуации бе близо до гола. Във 2-ата минута Кери с хубав пас към свободната дясна зона изведе Соу. Гамбиецът нахлу в наказателното поле, но Масоеро му направи шпагат, а Петрович изчисти в корнер. В 17-ата пък Тиаго даде дълъг пас за Евандро отляво в пеналта, но бразилецът стреля слабо в Луков.
Оттам ЦСКА започна да атакува по-опасно. Армейците все така бяха пресирани, но с дълги подавания успяваха да "прескочат" съпротивата на Локо. Евандро бе активен отляво, но доста неефективен, като често допускаше грешки. От друга страна, Тиаго, Кери и Соу имаха добри моменти, но епизодични. В 19-ата минута Евандро отне топката от Диниш и създаде контра с отлични предпоставки. Бразилецът обаче провали атаката, като подаде неточно за Соу. В 30-ата пък Турицов подаде дълго за Пинто, но и той, и Тиаго не успяха да нанесат удар от добра позиция. Малко след това Локо искаше дузпа за фаул на Антов срещу Аралица, но Кабаков бе категоричен, че няма фаул, а и хърватинът игра с ръка преди това. При ответната атака Соу задържа добре отляво и разтегна за Тиаго, който стреля с десния крак, но в аут. В 38-ата пък Салинас шутира от дистанция, но неточно. В края на първата част ЦСКА създаде напрежение с два корнера. Първо Кери центрира, а Занев стреля с глава. Кълбото се отби от Соу, но Луков с отличен рефлекс отклони. След това Тиаго вдигна от ъглов удар, а Соу отправи кълбото с глава от добра позиция, но твърде неточно.
През втората част интересните моменти бяха по-малко, като ЦСКА наложи контрол върху събитията на терена. Армейците атакуваха, а Локо се бранеше и така и не създаде опасност през втората част. В 71-ата минута Занев направи нов пропуск - Тиаго центрира от фаул, но капитанът стреля неточно с глава. В 73-ата пък Луков направи важно спасяване - Турицов центрира отдясно, а Енрике от движение стреля с глава, но стражът отрази. Малко след това Мазику шутира от средна дистанция, но на метър покрай гредата в аут. В 84-ата пък Тиаго нанесе удар директно от фаул, но Луков отрази.
Беше дадено 8 минути добавено време след прекъсване на срещата заради димки, в които обаче резултатът не се промени и се стигна до 2 продължения по 15 минути. В тях положенията липсваха. Крилото на ЦСКА Енрике бе заменен принудително от Жеферсон. В 115-ата Малинов беше изгонен с втори жълт картон за фаул срещу Цветанов. А в края Луков бе заменен от Пиргов, специално заради ударите от бялата точка.
Капитаните Димитър Илиев и Занев изпълниха първи и реализираха без проблеми - 1:1. При втория рунд Диниш вкара за Локо, но ударът на обичайния заподозрян Соу бе отразен от Пиргов - 2:1 за Локо. При третото завъртане точни бяха Карагарен и Жеферсон - 3:2. След това Малонга и Кери също се разписаха и резултатът стана 4:3. При петия изстрел обаче Момчил Цветанов не трепна и донесе трофея на Локо - 5:3. Това бе рекордна 6-а купа за крилото (само Безински и Топузаков имат толкова) и именно той се оказа героят.