11-12-2013 Локомотив Пловдив смаза Пирин ГД с 6:0

Локомотив Пловдив смаза Пирин ГД с 6:0

11-12-2013 Тема спорт

Отборът на Локомотив Пловдив постигна изразителна победа над Пирин при визитата си в Гоце Делчев. Възпитаниците на Александър Станков не срещнаха никаква съпротива от домакините и заслужено взеха трите точки след 6:0. Това е рекордна загуба за опа??каря Пирин Гоце Делчев, който от началото на сезона има едва девет точки и е абсолютен „фаворит“ за отпадане от елита.

Два гола за успеха на гостите реализира нападателят Мартин Камбуров. Таранът на „смърфовете“ вкара първия и последния гол в срещата. Головата фиеста на градския стадион в Гоце Делчев бе открита в 28-ата миунта. След многоходова атака Здравко Лазаров получи топката в наказателното поле и центрира към Аймен Белаид, който стреля с глава. Топката обаче срещна напречната греда, за да попадне в Камбуров, който от три метра няма??е как да сгре??и.

Отборът на домакините отговори с две последователни атаки, които обаче не се оказаха сериозна заплаха за вратаря Йордан Господинов. Въпреки надмощието на „черно-белите“ през първата част, нов гол до почивката не падна.

През второто полувреме домакините тотално свалиха гарда и логично допуснаха цели пет безответни гола. Още в 51-ата минута Тижани Белаид увеличи преднината на гостите с премерен удар. Шест минути по-късно Гади направи резултата класически с удар от воле след центриране на Лазаров.

В 70-ата минута ??лиадис вкара ново попадение във вратата на домакините, малко по-късно защитникът Любо Гуцев има??е нещастието да си отбележи нелеп автогол след центриране на Александър Якимов. Две минути преди последния съдийски сигнал, Камбуров оформи крайното 6:0, след като овладя в наказателното поле и с техничен удар преодоля вратаря Абди Абдиков.

Във временното класиране Локомотив Пловдив е трети с актив от 41 точки, докато Пирин твърдо заема последното място в таблицата.