29-09-2013 Локомотив Пд разпиля  Любимец за 13 минути

Локомотив Пд разпиля Любимец за 13 минути

29-09-2013 Румен НЕДЕЛЕВ

Камбуров с хеттрик и асистенция при успеха с 5:0

Румен НЕДЕЛЕВ

Локо Пд не срещна никакви проблеми и взе трите точки срещу Любимец. Черно-белите се наложиха с 5:0 над новака като всички попадения паднаха след почивката. С хеттрик се отчете звездата Мартин Камбуров, а другите бяха дело на Дани Кики и защитникът на Любимец Танко Дяков, който порази собствената си врата.
В първият половин час двата отбора рядко успяваха да измислят нещо интересно, което да събуди позаспалите фенове на трибуните. Цяло чудо си бе??е, ако въобще успее??е да стигне до удар посока вратата. Темпото на игра бе??е много бавно, което предразполага??е за по-твърди влизания и редица единоборства. В 30-ата минута каращия своята поредна футболна младост Здравко Лазаров бе близко до гол. Електричката спря на гърди дълъг пас и стреля от воле, но топката излезе в аут. Малко след това другият ветеран Мартин Камбуров ??утира технично от фаул, но право в Цанков.
След почивката черно-белите се преобразиха и пристиснаха Любимец в собствената им половина. В 54-ата минута центриране отляво намери Н???Дайе, който се пребори с Будинов и стреля с глава право в земята, топката се удари в крака на Танко Дяков и влетя в мрежата на Цанков – 1:0. Само няколко минути по-късно упражнението се повтори. Лазаров центрира от корнер, Камбуров се пребори с Будинов и с глава увеличи аванса на смърфовете.
Бързите два гола дадоха тласък на момчетата на Александър Станков и те затегнаха още повече обръча около вратата на Любимец. В 65-ата минута Мунин събори откъсващия се Камбуров в наказателното поле и направилия дебют в елита син на бив??ия ??еф на съдиите Борислав Александров - Мартин даде дузпа и изгони бранителя. Потърпев??ият не сгре??и от бялата точка, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Цанков – 3:0. Малко след това Камбуров влезе в ролята на подавач, асистирайки на Дани Кики за четвъртия гол.
Постепенно пловдивчани намалиха оборотите и започнаха спокойно да разиграват в изчакване на последния съдийски сигнал. В последната минута на мача Мартин Камбуров отново се измъкна от защитата на гостите и с тежък удар, оформи своя хеттрик и крайния резултат.