30-09-2013 Литекс удари Берое с 3:2 в Стара Загора

Литекс удари Берое с 3:2 в Стара Загора

30-09-2013 Тема спорт

Отборът на Литекс победи с 3:2 Берое в Стара Загора в последния мач от 11-ия кръг на "А" група. Два гола за лове??кия тим отбеляза младият полузащитник Симеон Славчев, който вече има пет попадения през сезона и е едноличен голмайстор на тима. Петър Златинов също вкара за гостите, а Венцислав Христов и Елио Мартинс се разписаха за старозагорци. Първият успех на "оранжевите" под Аязмото от 11 години насам ги изкачи на 2-ро място в класирането на 3 точки зад лидера Лудогорец. На 20 октомври предстои двубой между двата тима на "Лудогорец Арена". Втората поредна загуба на Берое пък ги остави на 10-о място. Мачът започна по мечтан начин за гостите. Още в 5-ата минута те получиха право да изпълнят пряк свободен удар за нару??ение срещу Армандо Ваю??и. Златинов застана зад топката и я насочи неспасяемо за ??ван Караджов. Четири минути по-късно Златинов центрира в наказателното поле, където Вилмар Джордан игра с глава, но кълбото мина много близо до гредата и излезе в аут. Постепенно старозагроци се окопитиха и изнесоха играта в полето на съперника. В 22-ата минута Евандро Ронкато не можа да застра??и Евгени Александров с ефектно отиграване. Малко след това Пламен Крумов има??е възможност да стреля от фаул, но от удобна позиция прати топката в стената. Силните изяви на домакините все пак доведоха до изравнително попадение в 28-ата минута. Александров и националният бранител Николай Бодуров не се разбраха кой да изчисти и кълбото попадна в Христов, който от малък ъгъл направи 1:1. Футболистите на Литекс отвърнаха много бързо на нанесения им удар и си върнаха преднината в 35-ата минута. Джордан отправи бомбен ??ут, който бе отразен от Караджов, но добавката на Славчев бе безпощадна и не остави ??анс за реакция на стража. "Оранжевите" не отстъпиха инициативата и през втората част. Активната им игра доведе до ново попадение в 51-ата минута. Момчил Цветанов разсече отбраната на домакините с пас в дълбочина, Джордан пропусна топката за Славчев, който вкара втория си гол в мача и общо пети от началото на сезона. Последваха няколко контраатаки на гостите, при които интригата в срещата окончателно може??е да бъде убита. Пропуски обаче направиха Александър Цветков, Ваю??и и Джордан. В 83-ата минута резервата ??ван Горанов проби по дясното крило и прати топката успоредно на голлинията на лове??кия тим. Там друг играч, който се появи след почивката - Мартинс, стреля силно под гредата и се разписа за крайното 2:3. В последните минути старозагорци опитаха да стигнат до изравнително попадение, но единственото чисто положение бе пропиляно от ??во ??ванов в 93-ата минута.