12-02-2013 Литекс с първа победа в подготовката си

Литекс с първа победа в подготовката си

12-02-2013 Тема спорт

Литекс постигна първа победа в поредната си контрола от лагера в Турция. „Оранжевите“ победиха с 1:0 ??ампиона на Словения Марибор, който през есента игра в групите на Лига Европа. Единственото попадение в двубоя реализира Георги Миланов от дузпа в 61-а минута.

Мачът на „Susesi Luxury Resort” в Белек се ръководе??е от Мюмюн Ахмед, а 50 ду??и ре??иха да изгледат проверката на живо.

Христо Стоичков заложи на титулярна единайсеторка в състав: 1. ??лко Пиргов, 4. Васил Божиков, 16. Страхил Попов, 18. ??лия Миланов, 33. Николай Бодуров, 10. Жуниор, 14. Армандо Ваю??и, 6. Симеон Славчев, 17. Георги Миланов, 23. Небой??а Йеленкович, 27. Момчил Цветанов. В хода на мача съставът на Литекс бе изцяло подменен.

За Марибор, воден от Дарко Миланич, титуляри бяха: 12. Придигар, 6. Милец, 26. Райчевич, 28. Вилер, 45. Мевля, 5. Филипович, 8. Мезга, 10. ??браими, 31. Лесяк, 9. Таварес, 17. Смрекар.

Момчетата на Камата започнаха със самочувствие двубоя и първи можеха да се поздравят с гол. В 18-та минута Георги Миланов направи почти 30 метров самостоятелен рейд и стреля от границата на пеналта, но топката мина близо до лявата греда. Заради леки травми мача пропуснаха нападателят ??смаил ??са и бразилецът Ванжер. Мал??анс споходи и защитника ??лия Миланов, който принудително напусна терена още в 25-та минута, заменен от Емил Грозев. До края на полувремето ловчанлии продължиха да бъдат по-активни и създадоха 2-3 нело??и атаки, без особена точност обаче в последния пас и завър??ващ удар.

Напористата игра на оранжевите даде резултат четвърт час след почивката.В 61-та минута Цветанов центрира, а бранител на словенците игра с ръка в наказателното поле. Хладнокръвно националът Георги Миланов вкара отсъдената дузпа за 0-1.Макар, че до средата на втората част Стоичков подмени целия си състав и дори пусна половин дузина юно??и, Литекс не отстъпи инициативата и не позволи на съперника си да стигне до някакви по-сериозни ситуации за гол. Марибор стигна до 1-2 разбърквания пред вратата на Александров, но той , както и младоците пред него се справиха безгре??но. Ловчанлии доиграха мача тактически правилно и без изли??ни рискове, спечелвайки заслужено контролата.