в днешния брой Литекс с нов треньор

Литекс с нов треньор

25-03-2015 ??во БЪРЗАКОВ

Освободиха Здравко Букарица, ??вайло ??ванов пое вратарите

Литекс е с нов треньор от понеделник, разбра „Тема Спорт“. Ловчанлии предприеха рокада по отно??ение на наставника на вратарите в тима. Ръководството на оранжевите освободи Здравко Букарица. Той е с дългогоди??ен стаж в отбора при различни треньори.
От днес, когато е първата тренировка на Литекс за тази седмица с вратарите ще работи бив??ият страж на ЦСКА ??вайло ??ванов. За последно той работи в Добруджа със Светослав Тодоров.
Основната причина за треньорската смяна е тежката загуба от Лудогорец с 0:5 в четвъртфинала-реван?? за Купата на България в Разград. Голяма част от попаденията бяха по вина именно на стража Винисиус Баривиейра. Шефовете на ловчанлии не са били доволни от работата на Букарица с вратарите. Оранжевите се надяват промяната да даде своя резултат още в гостуването на Ботев Пд на 5 април (неделя).
Двама играчи на Литекс са в лазарета. Антон Недялков с пукнато ребро след двубоя с Лудогорец. Това е била причината той да не играе с Локо София в последния кръг (0:0). Другият контузен е ??лия Миланов. Той е с болки в кръста заради това отпадна от състава на националите за евроквалификацията с ??талия.