13-02-2015 Литекс падна тежко от Динамо Москва

Литекс падна тежко от Динамо Москва

13-02-2015 Тема спорт

Литекс претърпя тежка загуба от Динамо Москва в третата си контрола в Анталия, където ловчанлии са на подготовка. Българският тим отстъпи с 0:4, а головете за руснаците вкараха Кевин Курани, Козлов, Юсупов и Бютнер.

Мачът бе генерална репетиция за Динамо, чийто следващ мач е срещу Андерлехт в Лига Европа следващата седмица.

Мачът започна двуостро, като в началните минути и двата организираха опасни атаки към противниковите врати. Още в 6-ата минута вратарят на Литекс Баривиера трябва??е да се намесва авторитетно, след като в опита си да изчисти топката, съотборникът му Васил Божиков я изстреля към собствената си врата. Стражът на „оранжевите“ обаче успя да избие.

Веднага след това Страхил Попов бе изведен добре в наказателното поле на Динамо, но бранителят Самба се намеси и изчисти топката. В 15-ата минута, след изпълнение на корнер, Хубочан стреля в страничната греда.

В 26-ата минута Кевин Курани има??е два отлични ??анса, но Божиков успя да се справи. Три минути по-късно обаче, бразилецът бе безпощаден след центриране на Козлов отдясно. Нападателят даде преднина на Динамо след точен изстрел с глава.

В последната минута на първото полувреме Божиков успя да стреля към вратата на Динамо, но стражът на руснаците спаси.

В началото на второто полувреме Динамо реализира два бързи гола и предре??и крайния победител в мача. Първо Юсупов се разписа след пас на Козлов, а в 54-ата минута Кокоров стреля точно от бялата точка.

Десет минути преди края Бютнер вкара страхотно попадение, за да оформи крайното 4:0 в полза на Динамо Москва.

Литекс: 31.Винисиус Баривиера, 16.Страхил Попов, 28.Пламен Гълъбов, 5.Рафаел Перез, 13.Васил Божиков, 3.Антон Недялков, 93.Петрус Бумал, 15.Кристиян Малинов, 19.Румен Руменов, 99.Кирил Десподов, 70.Данило Асприля

Динамо Москва: 30.Владимир Габулов, 25.Алексей Козлов, 4.Кристофър Самба, 15.Тома?? Хубочан, 18.Юрий Жирков, 8.Артур Юсупов, 6.Уйлям Венкер, 14.Матьо Валбуена, 7.Бала?? Джуджак, 9.Александър Кокорин, 22.Кевин Курани