20-01-2013 Литекс падна от втородивизионен гръцки тим

Литекс падна от втородивизионен гръцки тим

20-01-2013 Тема спорт

Литекс загуби с 0:1 при гостуването си на втородивизионния гръцки Етникос Газорос във втората си контрола от зимната подготовка.

Стар??и треньорът на оранжевите заложи на следния титулярен състав: ??лко Пиргов, Васил Божиков, Емил Грозев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Ванжер, ??смаил ??са, Симеон Славчев, Георги Миланов, Александър Цветков и Момчил Цветанов.

През първото полувреме ловчанлии бяха по-активни на терена и създадоха няколко опасни положения пред вратата на съперника, но не стигнаха до попадение.

На почивката Томи Костадинов влезе на мястото на Георги Миланов, ??лия Миланов замени Грозев, Герасим Заков влезе в атака на мястото на ??са, докато вратарят Пиргов бе заменен от Евгени Александров.

При първата си по-сериозна атака в мача играчите на Етникос Газорос откриха резултата след изпълнение на корнер в 63-ата минута, при който резервата Налбантис се оказва най-съобразителен в наказателното поле и откри резултата.

До края на срещата Стоичков пусна в игра Динчев, Колев, Хасани, Десподов, Руменов и Петков, както и юно??ите Мартин ??ванов и Пламен Гълъбов.

Най-доброто положение за изравняване за Литекс бе в 66-ата минута, когато Десподов се озова сам срещу вратаря Апостолидис, но стражът изби удара му. При добавката Костадинов бе блокиран и не успя да насочи топката към мрежата.

В първата си проверка за 2013 година оранжевите направиха 2:2 в четвъртък срещу Аполон Каламаря, който е лидер в гръцката трета дивизия.