28-10-2014 Литекс надви трудно Пирин ГД

Литекс надви трудно Пирин ГД

28-10-2014 Тема спорт

Литекс стигна до очаквана, но и доста трудна победа над Пирин Гоце Делчев в първия 1/8-финален мач помежду си за Купата на България. Втородивизионния тим доста изненадващо държе??е равенство 1:1 до заключителните 8 минути на срещата, когато обаче получи два гола и отстъпи с 1:3. Реван??ът ще бъде на 3 декември.

Ловчанлии стартираха по-активно в иначе не много динамичното първо полувреме. Още в 8-ата минута Страхил Попов опита късмета си от пряк свободен удар, а изпълнението му прелетя опасно близо дясната греда.

В 13-ата минута ??ван Горанов направи хубав рейд отляво и влезе в наказателното поле, където след съприкосновение с противников играч падна на тревата. Домакините поискаха дузпа, ала реферът Мартин Стоименов остави играта да продължи.

Четири минути по-късно топката навести мрежата на Пирин, но попадението на Кирил Десподов бе??е отменено заради засада.

В 27-ата минута Литекс стигна до страхотна възможност, която пропиля. Кирил Десподов се отскубна от защитата на противника, влезе към вратата и опита да прехвърли вратаря. ??зстрелът му обаче отиде в аут.

Десет минути преди почивката „оранжевите“ най-сетне стигнаха до гол. Армандо Ваю??и центриране от пряк свободен удар, а Васил Божиков с глава разстреля Костадин Янев, който няма??е какво да стори.

Едва след това попадение момчетата на Йордан Боздански започнаха по-често да поглеждат към вратата на Литекс. В 41-ата минута Радослав Моллов може??е да накаже невнимателната игра в защита на „оранжевите“, които не изчистиха центриране по най-добрия начин. Ударът на крилото обаче попадна в ръцете на Александър Конов.

Втората част започна с греда за ловчанлии. Никола Колев отправи много прецизен ??ут, който за негово съжаление срещна дясната греда в 47-ата минута.

Десет по-късно обаче Пирин успя да изравни при една от редките си атаки. Капитанът Румен Лапантов направи силен рейд отдясно и центрира прострелно, а пред вратарското поле Христо Кирев засече в мрежата.

Красимир Балъков реагира веднага и след влизането на Джордан на почивката, сега пусна в игра и Асприля. Двамата доста раздвижиха представянето на тима в предни позиции и на няколко пъти стражът на Пирин Костадин Янев трябва??е да се намесва ре??ително.

Ловчанлии трябва??е да чакат чак до 82-ата минута на срещата, за да излязат отново напред в резултата. Тогава Асприля бе??е най-съобразителен при разбъркване пред вратарското поле и с изстрел отблизо направи 2:1.

Три минути по-късно Армандо Ваю??и оформи крайния резултат след точно изпълнена дузпа, а до края още един гол на Литекс бе??е отменен заради засада.