30-01-2014 Литекс би Партизан с 3:2, Манолев с 2 гола

Литекс би Партизан с 3:2, Манолев с 2 гола

30-01-2014 Тема спорт

Лидерът в българското първенство Литекс победи ??ампион Партизан с 3:2 в първата си контрола от лагера в Турция.

Така от третия опит в приятелските мачове между двата отбора, ловчанлии най-после се поздравиха с успех. През 2010-та Литекс отстъпи с 2:3, а миналата зима направи равен 1:1 срещу именития сръбски противник.

Националът Станислав Манолев игра едно полувреме за Литекс, но то му бе достатъчно да покаже, че не е загубил качествата си, и се отчете с два гола.

Златомир Загорчич използва в двубоя Евгени Александров, Страхил Попов, Пламен Николов, Васил Божиков, ??ван Горанов, Симеон Славчев, Румен Руменов, Момчил Цветанов, Юрген Джазула, Данило Асприля, Мирослав Манолов като титуляри, а през второто полувреме в игра влязоха последователно - Николай Бодуров, Станислав Манолев, Джемал Берберович и Александър Цветков, и юно??ите Никола Колев, Георги Минчев, Пламен Гълъбов и Реян Даскалов.

Момчил Цветанов откри резултата в 29-та минута, с глава, и при този резултат Литекс се оттегли с аванс на почивката. В 54-та минута Предраг Лука изравни след груба гре??ка на защитата на "оранжевите". Станислав Манолев обаче набързо изведе пак Литекс напред, с далечен удар с левия крак, в 60-та минута.

Пак Манолев реализира, за 3:1, в 70-та минута, а крайното 3:2 оформи Са??а Маркович в 82-та.
Следващата контрола на Литекс в Турция е с Амкар, на 3 февруари.