Ливърпул тресна Юнайтед пред погледа на Бербатов
Ливърпул победи с 2:1 Манчестър Юнайтед в голямото дерби на Англия, което противопостави двата тима в четвърти кръг от турнира ФА Къп. И двата гола за домакините паднаха не без помощта на вратаря на "червените дяволи" Давид де Хеа, който можеше да реагира по-добре при головете на Даниел Агер в 20-ата минута и на Дирк Каут в 88-ата. Парк Джи Сун изравни резултата в 39-ата минута с прекрасно изпълнение с десния крак, а Манчестър Юнайтед игра по-добре през по-голямата част от двубоя, но накрая ликуваха вечните съперници на 19-кратните шампиони на Англия.
Българският нападател на гостите Димитър Бербатов се появи в игра за по-малко от минута на мястото на ветерана Райън Гигс, като за времето си на терена не успя да помогне изобщо на своя тим, който вече губеше в резултата.
Домакините откриха резултата с попадение на бранителя си Даниел Агер в 20-ата минута на двубоя. Датчанинът засече топката в мрежата на Де Хеа след центриране на Стивън Джерард от корнер, като испанският страж не направи необходимото, за да предотврати влизането на топката в своята мрежа. Преди това гостите от Манчестър също имаха шанс да поведат в резултата, но удар на Антонио Валенсия след отличен самостоятелен пробив срещна дясната греда зад Хосе Мануел Рейна.
Малко преди почивката Юнайтед успя да изравни резултата с попадение на Парк Джи-Сун. Рафаел да Силва надбяга Хосе Енрике, достигна топката преди аутлинията и центрира остро в наказателното поле, където корейският халф с кинжален удар простреля Рейна за 1:1.
След почивката инициативата в мача бе почти изцяло в полза на гостите, които повече владееха топката и по-напористо търсеха гола, но не пробваха рефлексите на Хосе Рейна с точни удари в рамката на вратата му. Те имаха претенции и за дузпа в своя полза, когато топката срещна ръката на Даниел Агер при опит на защитника да спре центриране пред своята врата, но претенциите им бяха подминати от съдията.
Когато измина малко повече от час игра, мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш направи няколко важни промени в състава си, включвайки в игра Чарли Адам, Дирк Каут и малко по-късно Крейг Белами на мястото на капитана Стивън Джерард. Това в крайна сметка даде резултат и три минути преди края нападателят Анди Каръл свали изритана от вратаря Рейна топка към резервата Каут и той с диагонален удар прониза Де Хеа за втори път в мача. Отново за попадение може да се търси вина на испанеца, който не излезе да скъси ъгъла пред Каут, а след това топката мина в непосредствена близост до крака му.
До края на мача домакините имаха още една възможност за гол, след като Каръл удари горната греда с удар с глава, а Дирк Каут не успя да се разпише за втори път при добавката. Ливърпул пък не допусна изобщо опасности пред своята врата в оставащите минути до края на срещата и заслужено ликуваше в края на мача.
ЛИВЪРПУЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:1
1:0 - Агер (20)
1:1 - Парк (39)
2:1 - Каут (87)
ЛИВЪРПУЛ: Хосе Рейна, Мартин Кели, Мартин Шкъртел, Даниел Агер, Хосе Енрике, Джейми Карагър (63- Чарли Адам), Стюарт Даунинг, Стивън Джерард (72- Крейг Белами), Джордан Хендерсън, Макси Родригес (63- Дирк Каут), Андрю Каръл
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Давид де Хеа, Рафаел да Силва, Кис Смолинг, Патрис Евра, Майкъл Карик, Райън Гигс (93- Димитър Бербатов), Пол Скоулс (76- Хавиер Ернандес), Парк Джи-Сун, Антонио Валенсия, Дани Уелбек
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Рафаел (МЮ)
СЪДИЯ: Марк Холси
СТАДИОН: "Анфийлд", 43 952 зрители
Коментари
напиши коментарНапиши коментар