05-04-2018 Ливърпул смачка Ман Сити за едно полувреме

Ливърпул смачка Ман Сити за едно полувреме

05-04-2018 Тема спорт

Ливърпул разби у дома Манчестър Сити с класиката 3:0 в първи четвъртфинал между тях от Шампионската лига и е с единия крак в следващия кръг. "Гражданите" не отправиха нито един точен удар за целия мач.

Голмайсторът на мърсисайдци Мохамед Салах ги изведе напред в резултата, след като в 12-ата минута при бърза атака се възползва от гре??ка на Кайл Уокър в защита при отбит удар на Роберто Фирмино и преодоля вратаря Едерсон за 1:0. При подаването към египтянина в началото на атаката останаха съмнения за засада. Две минути след това Сане от гостите ??утира опасно покрай вратата.

В 20-ата минута домакините ??окираха „гражданите” с втори гол след мощен ??ут от далечна дистанция на Алекс Окслейд-Чембърлейн, който получи топката от Джеймс Милнър.

Ситуацията за играчите на Хосеп Гуардиола се утежни още повече в 31-ата минута, когато Салах изведе с прекрасен прехвърлящ пас Садио Мане и сенегалският нападател бе точен с глава за 3:0.

Малко след почивката неточни удари от гостите отправиха Сане и Отаменди, а в 53-ата минута звездата на домакините Мохамед Салах бе заменен принудително, като вместо него мача доигра Джорджиньо Вайналдум.

"Гражданите" натикаха домакините в тяхната половина, но така и не създадоха чисто голово положение. В 84-ата минута Сане вкара попадение, но то бе отменено заради засада.

Мърсайдци не допуснаха гре??ка в отбрана до края на мача и си извоюваха чудесен турнирен резултат преди реван??а след седмица на "Етихад" в Манчестър.