в днешния брой Ливърпул изравни клубен рекорд

Ливърпул изравни клубен рекорд

18-08-2019 Тема спорт

Не беше фатално, но малко преди края Ливърпул се пропука на "Сейнт Мери". Садио Мане и Роберто Фирмино бяха дали преднина на мърсисайдци и те спокойно очакваха последния съдийски сигнал. Но катастрофална грешка на вратаря Адриан позволи на Саутхемптън да подуши точките.
Седмицата бе изпълнена с емоции за 32-годишния страж на червените. В сряда той бе герой с няколко страхотни намеси, които донесоха Суперкупата на Европа в Истанбул. По време на празненствата пък получи нелепа контузия след подхлъзване на фен, а сега дойде голяма грешка. Адриан получи топката от Върджил ван Дайк и трябваше да направи рутинно изчистване. Но някак си той стреля право в Дани Ингс, който наказа бившия си клуб и направи резултата 1:2.
Няколко минути по-късно нападателят имаше чудесен шанс да изравни, но не успя да засече центриране на Ян Валери, въпреки че бе непокрит на няколко метра от вратата. В крайна сметка Ливърпул удържа аванса си и изравни клубния си рекорд от 11 поредни победи във Висшата лига.
Почти през цялото първо полувреме мърсисайдци бяха трагични. Но за това си има логични причини. Тимът се завърна от Истанбул в четвъртък сутринта в 06:30. Само шест часа и половина момчетата на Клоп бяха на Мелууд за тренировка. 24 часа по-късно се качиха на друг полет, този път до Саутхемптън. Пътуването оказа сериозно влияние и небрежността на Ливърпул бе капсулирана от грешката на Адриан 7 минути преди края на срещата.
Клоп за първи път от финала на Шампионската лига през миналия сезон започна с трите си основни оръжия в атака. Едно от тях - Садио Мане, откри в продължението на първото полувреме. Червените бяха безсилни и отстъпчиви, но се оттеглиха с преднина на почивката. Сенегалецът получи топката и от границата на наказателното поле по брилянтен начин я прати в мрежата на Ангъс Гън.
През втората част Ливърпул стоеше много по-добре на терена и логично стига до удвояване на резултата в 71-ата минута. По идентичен начин се разписа Фирмино, а асистенцията бе на Садио Мане. След това дойде пропукването на червените, от което не успяха да се възползват светците. А това няма да се случва често през сезона...