22-09-2011 Ливърпул би при завръщането на Джерард

Ливърпул би при завръщането на Джерард

22-09-2011 Тема спорт

Ливърпул се върна към победите и си осигури място в четвъртия кръг на "Карлинг Къп". Мърсисайдци надвиха с 2:1 като гост Брайтън в мач, който ще се запомни със завръщането след контузия на капитана Стивън Джерард и с първия гол на Крейг Белами при повторния му дебют като титуляр за тима от "Анфийлд".

"Червените" на три пъти уцелиха гредите още до почивката след удари на Луис Суарес, Джей Спиъринг и Белами. Преди това обаче уелсецът бе открил резултата в 7-ата минута. Домакините, които се подвизават в Чемпиън??ип и са водени от бив??ия халф на Челси и Тотнъм Густаво Пойет, имаха своите положения в края на първото полувреме, но ги пропуснаха. ??нтригата приключи с гола на Дирк Каут в 81-ата минута, а А??ли Барнс вкара почетното попадение за Брайтън в 89-ата от дузпа, отсъдена за нару??ение на Джейми Карагър.

БРАЙТЪН - Л??ВЪРПУЛ 1:2
0:1 Белами (7)