в днешния брой Летящ старт за Херо

Летящ старт за Херо

30-10-2019 Тема спорт

Димитър Димитров направи летящ старт начело на Берое - домакинско 4:0 над Ботев Враца. Гостите улесниха съперника си със странен състав с трима нападатели - Божинов, Домовчийски и Будинов, но с различни постове. Сашо Ангелов явно бе решил да излезе много смело, но не му се получи.
С два гола за Берое се отличи новото попълнение Ибрахима Конте, а по веднъж точни бяха Йосипович и Камбуров. Родният нападател вече има 225 в елита и е на 28 от рекорда на Петър Жеков (253).
Мечтаният дебют за Херо започна да се оформя още от 4-ата минута, когато явно слънцето бе напекло Апостол Попов, който върна анемично към вратаря си, но Конте застигна топката, елиминира Костов и вкара за 1:0.
Малко по-късно Попов за малко да си вкара и автогол след центриране отляво. Това начало бе идеално за зрителите, които се бяха нагласили да гледат как гостите ще се бранят цял мач. Ранният гол във вратата на Ботев отвори мача, а това бе добре и за домакините. Берое обаче не използва стартовия тласък. Атаките на домакините бяха предимно отляво, а до средата на полувремето нямаше други ситуации, които да предизвикат вълнения. Това се случи чак в 30-ата минута. Тогава при атака отдясно Желев центрира, след което Конте, Еуженио и Цветков последователно не успяха да пратят топката в мрежата. Последваха нови домакински атаки, които обаче приключваха при последния пас около наказателното поле на Ботев.
Чак в 37-ата минута вратарят на Берое влезе в кадър. След центриране отдясно Домовчийски изпревари Желев и насочи към вратата, но в ръцете на Перниш. Дори и безобидно, това положение трябваше да жегне домакините, че в този мач не всичко е приключило. В 41-ата минута защитниците на Ботев Андреас Васев и Илия Миланов пък поставиха своеобразен рекорд, като получиха жълти картони в разстояние само на една минута.
Берое все пак си оплете кошницата в началото на второто полувреме. Голмайстор пак бе Конте и пак с участието на Апостол Попов. Отляво на атаката на домакините Александър Василев центрира с десния крак в огневата зона над Попов, който покри засадата, но вдигна ръка. Конте излезе от дълбочина и прати с удар от въздуха във вратата на Красимир Костов - 2:0 в 47-ата минута.
В 54-ата от фаул отстрани Минчев с фалцов параболичен удар нацели напречната греда. След минута пред другата врата Домовчийски с глава стреля над вратата след центриране на Валери Божинов.
Всичко приключи в 67-ата минута. Тогава Мартин Камбуров бе изведен в наказателното поле зад Попов, там бе съборен от Керчев, който бе изгонен с червен картон, а отсъдената дузпа бе реализирана от потърпевшия нападател на Берое - 3:0. Малко преди края Бригидо със силен шут пробва рефлекса на Костов, който боксира топката. В 88-ата минута след асистенция на Минчев пък резервата Йосипович вкара четвъртия гол за старозагорци, като стражът Костов се намеси неубедително. Малко след това пък Перниш отрази изстрел от въздуха на Домовчийски.