в днешния брой Левски 6 месеца без победа извън „Герена“

Левски 6 месеца без победа извън „Герена“

01-03-2021 Янаки ДИМИТРОВ

ФК ЦСКА 1948 Сф и Левски не се победиха на Националния стадион – 0:0 в последния мач от 19-ия кръг в елита. Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха – с пропуски се отличи юношата на сините Георги Русев. Тимът в червено може да има претенции и към рефера. Левски пък изигра поредния си кошмарен двубой – след 0:0 срещу последния Етър преди седмица възпитаниците на Славиша Стоянович пак бяха кръгла нула в предни позиции. Затова не е и никак изненадващо, че вече 6 месеца сините не са побеждавали извън „Герена“ в първенството – за последно го сториха на 29 август миналата година, когато спечелиха с 4:0 срещу Монтана.
На пейката на ФК ЦСКА 1948 Сф остана капитанът Галин Иванов, който има разногласия с ръководството и през седмицата изяви желание да напусне. При сините Славчев се контузи на последната тренировка преди мача и в халфовата линия започнаха Райнов и Даске. Левски обяви линия на налагане на българи, но в стартовия състав имаше 8 чужденци, а на пейката бяха… 6 юноши на клуба.
В началото новаците в елита показаха зъби – Лясков центрира отляво, Марин стреля отблизо, но слабо и в ръцете на Микулич. Сините отговориха с продължителна атака, която обаче не завърши с удар. След това неточностите започнаха да изобилстват, играта бе накъсвана от нарушения, а положения липсваха.
С напредване на времето качеството падаше, а действията на двата тима продължиха да бъде разпокъсана. В действията на Левски нямаше никаква идея как да бъде подхваната атака, да не говорим тя да бъде развита, а накрая завършена. Така измина половин час без сините да са застрашили Даниел Наумов, нямаха дори изстрел – това казваше всичко за качеството на играта им.
Символичните домакини бяха далеч по-настъпателният и комбинативен тим, въпреки че и те не успяваха да създадат главоболия на Микулич. Все пак до опасност се стигна в 31-ата минута, когато Русев намери Топузов в пеналта, но на последния топката му избяга и той от малък ъгъл не можа да нанесе решителен шут. Малко след това Роберта подаде на Здравко Димитров в наказателното поле, но той се замота и падна, без да има съперник до него… В редиците на сините Билал Бари бе напълно незабележим, въпреки че си сменяше мястото с Насиру Мохамед.
До почивката играта продължи да е безлична, особено тази на Левски, която за пореден път бе кръгла нула, а шут на Топузов премина покрай десния стълб.
През втората част на терена се появи Галин Иванов. Георги Русев пък не успя да оползотвори пас на Денислав Александров. Едва в 59-ата минута сините за първи път обстрелваха вратата на съперника, а изпълнението на Тома Даске бе отчайващо неточно. След това и Бари не успя да засече точно центриране на Рерас от левия фланг, а по-късно шут на нападателя бе блокиран.
В 75-ата минута Шопов центрира от фаул в пеналта, Русев се измъкна от отбраната и стреля с глава, но Микулич спаси – най-чистото положение в мача. Секунди по-късно удар на Чочев пък се оплете от външната страна на мрежата. В 79-ата минута бе и най-спорната ситуация, а претенциите на домакините за дузпа не бяха уважени. Левски продължи да е блед в предни позиции въпреки няколко рокади. ФК ЦСКА 1948 Сф пък пропусна да вкара – Микулич спаси удар на Георги Русев отблизо.
Така стражът на сините запази точката за тима си. Сините за пореден път разочароваха, а единствената утеха е, че през пролетта още не са допуснали гол. И докато в защита нещата са донякъде добре, то в нападение положението е ужасяващо.