08-04-2015 Левски удържа Лудогорец

Левски удържа Лудогорец

08-04-2015 Янаки Д??М??ТРОВ

Роман Безяк удря греда, всичко ще се ре??ава на 29 април на „Герена“

Лудогорец не успя да вземе преднина на Левски в първия полуфинален двубой за купата на България. Шампионите стигнаха само до 0:0 в Разград и всичко ще се ре??и в края на април на стадион „Георги Аспарухов“. Двата състава направиха открит мач, като домакините дори удариха греда през първото полувреме. С отлични намеси за столичани бе вратарят Боян Йоргачевич.
Георги Дерменджиев бе пуснал национала Александър Александрв на мястото на наказания Козмин Моци. Браян Ангуло действа??е като ляв бек вместо Йордан Минев, а Златински замени Дяков в центъра на халфовата линия. В атаката на разградчани действаха Абало, Мисиджан и Безяк.
Наставникът на Левски Стойчо Стоев пък не направи никакви промени в състава спрямо този, на който заложи при успеха с 5:2 над Черно море. Той стартира с офанзивна единайсеторка, въпреки че се очаква??е да насити халфовата линия, като вкара Стефан Велев в нея, а Аниете да е на върха на атаката. Това не се случи.
В началото на мача сините наложиха преса в противниковото поле и затрудняваха домакините при изнасянето на топката. Поради турнирния характер на срещата двата тима предпочитаха да не поемат изли??ни рискове и в началните минути няма??е удари и опасности. Реферът Цветан Кръстев пък показа, че няма да толерира грубите действия и веднага извади картон на Еспиньо за нару??ение срещу Минев.
Постепенно Лудогорец овладя играта и при първата си опасна атака може??е да открие резултата. Марселиньо намери с пас по земя Безяк зад гърба на защитата. Словенецът напредна и стреля, но стражът на Левски Боян Йоргачевич успя с крак да избие топката в дясната греда. Малко след това далечен изстрел на Мисиджан мина над вратата. Шут на Марселиньо пък рико??ира в Прохазка и за малко не намери очертанията. Столичани успяха да отвърнат подобаващо. Антонио Аниете с чудесно подаване матира защитата на разградчани и Абди се озова сам срещу Стоянов. Сомалиецът обаче се засуети прекалено много и логично ударът му бе блокиран от Барт. Аниете пък не успя да уцели вратата при добавката. Няколко минути по-късно испанецът опропасти отлична контраатака с ло?? пас. След половин час игра двата тима понамалиха темпото. Лудогорец бе малко по-настойчив и стигна до два ??анса. Боян Йоргачевич обаче се справи хладнокръвно с ??утове на Еспиньо от воле и на Ангуло от близка дистанция.
Като цяло първата част бе равностойна, а съперниците имаха по една чиста ситуация.
Второто полувреме започна с по-твърди действия. Ръководилият авторитетно срещата Цветан Кръстев охлади страстите като вдигна четири жълти картона на гостите – санкционирани бяха Владимир Гаджев, Валери Домовчийски, Божидар Краев и Белаид, а на Безяк от домакините му се размина. Боян Йоргачевич пък излезе навреме при извеждащо подаване към Марселиньо и улови. В 53-ата минута отново сърбинът бе с основна заслуга резултата да остане 0:0 – при авантаж Абало напредна по десния фланг и пусна топката успоредно на голлинията към задната греда. Там Мисиджан я засече, но Йоргачевич се разтегна максимално и изби. Двубоят продължи да бъде открит – Владо Стоянов спаси ??ут на Домовчийски. След това се намеси и при опасен удар на Краев, който получи пас от Аниете. Съперниците действаха открито като използваха всеки ??анс за нападение.
Пръв до смените прибегна Дерменджиев, който замени Безяк с Ки??ада. Левски остана добре подреден и дори пропусна няколко възможности да развие по-добре своите контраатаки. В 72-ата минута Марселиньо стреля извън наказателното поле, топката рико??ра в Белаид и едва не влетя в мрежата. Малко след това силен удар на Златински мина над гредата.
В края сините направиха три промени и се дръпнаха в защита. Причината бе, че резултатът напълно го устройва. До края гол не падна – 0:0.
Така двата отбора оставиха развръзката за ответния двубой. Реван??ът е на 29 април, сряда, от 18:30 часа на стадион „Георги Аспарухов“. Със сигурност феновете на сините ще понапълнят „Герена“, за да подкрепят неистово тима. Спечелването на турнира е единственият ??анс на Левски да участва в Лига Европа.