в днешния брой Левски стартира мощно за купата

Левски стартира мощно за купата

26-09-2019 Тема спорт

Левски се класира на 1/8-финалите за Купата на България, след като победи с 5:1 Спартак Варна в Балчик.
През първото полувреме Мазурек и Дени Алар дадоха аванс от два гола на сините. Втората част стартира с попадение на Насиру Мохамед, за да се стигне до двете дебютни попадения в рамките на 4 минути за 17-годишния Мартин Петков. Ивайло Русев се разписа за соколите в 63-ата, оформяйки крайния резултат.
Левски игра с настроение до 60-ата минута, след което намали оборотите. От тези, които по-малко получават минути - Дени Алар и Насиру Мохамед, освен че се разписаха, показаха и голямо желание. На другия полюс бе Здравко Димитров, който разочарова с играта си и едва ли скоро ще се появи отново в титулярния състав.
Хубчев бе дал почивка на голяма част от титулярите, като извън групата останаха Милан Миятович, Ейолфсон и Рейш. Черногорецът бе повикан в националната селекция на балканската държава и ще може да се изправи срещу България на 14 октомври в Подгорица. Под рамката бе Николай Михайлов, който носеше капитанската лента при отсъствието на Живко Миланов, а Мартин Райнов игра в центъра на защитата. Пълна промяна имаше на върха на нападението, където тризъбеца Станислав Иванов, Паулиньо и Найджъл Роберта отстъпи мястото си на Здравко Димитров, Насиру Мохамед и Дени Алар.
През първите минути на двубоя Левски опита да натисне Спартак, но домакините стояха добре групирани и не позволяваха сериозни опасности пред Иван Иванов. В 7-ата минута Нашименто центрира остро от фаул и Алар стреля с глава след плонж, но вратарят на соколите улови. В 12-ата минута гол с глава на Мохамед бе отменен правилно заради засада. Последваха минути, в които играта се пренесе в центъра и бе накъсана.
В 26-ата минута стана интересно, след като вратарят на Спартак Иван Иванов отрази удари на Мохамед и Алар отблизо. Веднага след това соколите организираха контра, при която Русев стреля в ръцете на Михайлов. В 28-ата Левски откри. Ивайло Найденов проби отдясно, навлезе в наказателното поле и подаде към непокрития Мазурек на границата му. Аржентинецът нагласи топката на левия си крак и с удар в долния ляв ъгъл на вратаря реализира. В минутите след попадението сините продължиха да владеят топката, но трудно пробиваха през сгъстената отбрана на Спартак. Това се случи в 42-ата минута, когато сините удвоиха. Иван Горанов напредна, отляво преодоля Стоян Иванов и центрира в наказателното поле, където непокритият Алар реализира отблизо с глава за 2:0.
Пет минути след началото на втората част сините направиха резултата класически. Райнов с далечен пас намери Мохамед зад гърба на защитата на Спартак. Крилото овладя и останал сам срещу Иванов, реализира хладнокръвно покрай плонжа на стража. След попадението Хубчев даде почивка на Иван Горанов, включвайки в игра младия Мартин Детелинов Петков, а на позицията на ляв краен защитник заигра Здравко Димитров. Малко по-късно юношата на сините се разписа отблизо, след като преди това удар с глава на Алар бе срещнал гредата. Петков реализира отново в 57-ата минута, когато овладя добре дълго подаване и вкара отблизо второто си попадение в рамките на четири минути. В 63-ата Янаки Смирнов се възползва от разсеяна игра в защита на Райнов и подаде в наказателното поле, където Ивайло Русев отблизо прати топката във вратата на Михайлов. Малко по-късно Мартин Петков можеше да направи хеттрик, но стреля в ръцете на Иванов. В добавеното време на мача Мохамед и Найденов изпробваха рефлекса на Иванов, но резултатът остана непроменен.