31-10-2013 Левски се справи с Локо Пловдив 3:2

Левски се справи с Локо Пловдив 3:2

31-10-2013 Желю СТАНКОВ

С човек по-малко домакините два пъти изравняваха на сините

Левски успя да стабилизира позициите си в първата плейофна седморка, като дори застигна по точки считания за по-обигран, по-организиран и по-балансиран тим на Ботев, след като спечели победа над другия пловдивски тим Локомотив. Сините повеждаха три пъти в резултата, но смърфовете не успяха да отговорят на последния аванс на съперника си. Отвореният мач и крайният резултат 2:3 не отговаряха на тягостната обстановка заради празния стадион.
Домакините излязоха с настройка да пробват устремно начало с ??оков ефект върху синия си съперник така, както го сториха преди няколко дни срещу другия столичен гранд ЦСКА. Този път обаче локомотивци нямаха ??анс да направят светкавична атака.
Първият гол падна в защита на тезата, че вратарският пост е най-неблагодарната позиция във футбола. Стражът на домакините Йордан Господинов много лева??ки пусна гол от безобидно балонно изпълнение на пряк свободен удар от Владимир Гаджев още в 8-ата минута и така мачът пое в посока три точки за сините.
Локо Пловдив като че ли много бързо поиска да покаже, че тази случайност е несправедлива и изравни резултата пет минути по-късно. Тогава Мартин Камбуров овладя между двама и подаде на Дани Кики, който с диагонален удар извън наказателното поле прати топката извън обсега на Блажевич във вратата му за 1:1.
Полувремето си заминава??е при временно равенство, но в самия край съдията даде дузпа за игра с ръка на Валентин Георгиев на голлинията. Локомотив остана с човек по-малко на терена, а от бялата точка Гари Родригес прати Господинов в обратния ъгъл и сините отново поведоха.
Домакините като че ли видяха слабостите в Левски едва след като останаха с човек по-малко на терена. Локомотивци се изнесоха леко напред и опитаха периодично да правят преса далеч от вратата си. Което бе логично предвид на това, че сините изобщо не могат да бъдат категоризирани като сработен отбор, който знае какво да прави в условие на числово предимство. Още повече, че Тони Здравков все още няма тактически контрол над единайсеторката си.
В 63-ата минута гостите бяха на крачка от трети гол. Те бяха издърпали съперника си, като явно бяха намислили да сътворят нещо в областта на контраатаката. Получи им се с пас от дълбочина от Дъстли Мулдер към намиращия се на ръба на засадата Цветан Генков, който пое топката и напредна, озова се сам срещу вратаря Господинов, елиминира го и ??утира, но пред голлинията защитник на Локо изби. След това топката попадна пак в Генков, но Господинов го блокира.
Гръцкият играч на Локо ??лиадис на два пъти не успя да изравни в моментите, в които домакините вече сериозно играеха футбол, а гостите сериозно гледаха отблизо, макар и с човек повече. Първо Кики центрира отляво през неубедителния като цяло Мулдер и ??лиадис не успя да засече пред вратата. Това бе в 69-ата минута, а четири минути по-късно гъркът опита технично да отклони излизащ в аут удар на свой съотборник, но не успя. Между тези положения съдията Александър Костадинов за нищо на света не пожела да премести стената на Левски от 6-ия метър поне на 8 метра при пряк свободен удар, изпълнен неуспе??но от Мартин Камбуров.
??лиадис счупи стомната от третия път. В 74-ата минута Гади центрира отляво, ??лиадис ??утира, топката бе блокирана от играч на Левски и се върна обратно и тогава гъркът отбеляза за 2:2.
До този момент домакините играха по-привлекателно и настървено, а сините като че ли се надпреварваха да си прехвърлят отговорността относно неумението да контролират събитията. При това статукво гостите бяха принудени да рискуват и успяха 5 минути преди края, когато Генков отново от ръба на засадата бе изведен от Гаджев зад защитата на Локо Пловдив и излезе сам срещу вратаря Господинов, като този път ??утира във вратата му. Третото повеждане на резултата като че ли вече отчая домакините, които бяха привър??или и физическите си сили и така сините измъкнаха победа на трудния, но празен стадион в парк „Лаута”.