24-05-2018 Левски се класира за Европа с 4:1

Левски се класира за Европа с 4:1

24-05-2018 Тема спорт

Левски ще участва в Лига Европа! Навръх своя 104-и рожден ден "сините" победиха с 4:1 Черно море на стадион "Георги Аспарухов" в ре??ителния бараж за участие в Лига Европа. Попаденията за столичани бяха дело на Габриел Обертан и Серджиу Бу?? през първата част, и юно??ите на клуба ??ван Горанов и Васил Панайотов през втората. За тима на ??лиан ??лиев се разписа Мехди Фену??.

Делио Роси отново може??е да разчита на Габриел Обертан, Хали Тиам, Жорди Гомес и Божидар Митрев. Това се отрази много добре на играта на "сините".

Първите 20-ина минута бяха сковани, а ситуации пред вратите почти липсваха. Първите две възможности бяха пред Паулиньо, който обаче не успя да извлече максимума от тях.

Постепенно Левски натисна все по-сериозно своя съперник и логично се стигна до попадение. В 24-ата минута Жорди Гомес открадна отлично топката пред наказателното поле на Черно море, направи две крачки и пусна в коридор между защитата към Обертан, който озовал се сам срещу Макенджиев не сгре??и за 1:0.

Последва пропуск и на Тиам, преди резултатът да бъде удвоен. Това стана в 39-ата минута, когато при добра "синя" атака Бу?? пусна към Горанов, който даде прострелно центриране по земя, а пред самата голлиния румънецът засече топката и я прати в мрежата за 2:0.

Паулиньо има??е възможност да сложи край на интригата още в следващата атака, но ударът му бе спасен от Макенджиев.

На полувремето ??лиан ??лиев смени Георги Божилов с Радослав Василев с идеята да промени нещо в играта на своя тим.

Това се отрази добре на играта на "моряците", които действаха много по-добре през тези втори 45 минути.

Черно море стигна и до гол, който падна в 56-ата минута. Фунду проби добре в наказателното поле на Левски, Горанов опита да изчисти, но право на крака на Фену??, който напълно непокрит от около 10 метра прати топката в мрежата зад Митрев.

Стражът на Левски се намеси два пъти ре??ително, за да не бъде изравнен резултата.

Всичко обаче бе ре??ено в полза на Левски в 74-ата минута, когато Паулиньо пусна на дъгата към Костов, който бе съборен от Димов. Топката обаче попадна на крака на Васил Панайотов, който с мощен фалцов удар прониза Макенджиев - 3:1.ю

В 82-ата минута ??ван Горанов опита да центира, Хасани се вхърли на ??пагат, а топката срещан ръката му - дузпа. Зад топката застана самият ляв бек на "сините" и хладнокръвно реализира за крайното 4:1.

С успеха Левски се класира за Лига Европа и ще се включи от първия квалификационен кръг на турнира. Там ще са също така Славия и ЦСКА. Лудогорец пък ще представя България в Шампионската лига.

Левски - Черно море 4:1
1:0 Габриел Обертан (24), 2:0 Серджиу Бу?? (39), 2:1 Мехди Фену?? (56), 3:1 Васил Панайотов (74), 4:1 ??ван Горанов (83-дузпа)