в днешния брой Левски най-после победи

Левски най-после победи

15-06-2020 Тема спорт

Левски спечели гостуването си на Арда с 3:1 и прекъсна негативната си серия от началото на 2020 година. Треньорската рокада при столичани подейства добре, поне като резултат, но малко и като игра. Това бяха първи голове за сините след пандемията, а Арда остана без победа през календарната година.
Левски откри чрез Паулиньо в 37-ата минута, четири минути по-късно Арда изравни с попадение на Радослав Василев. През втората част Георги Тодоров включи в игра Стайн Спиерингс, което се оказа отличен ход и нидерландецът вкара в 65-ата минута, накрая Мартин Петков оформи крайния резултат.
Георги Тодоров направи пет промени по състава. На вратата стартира Георги Георгиев, което бе и официален дебют за стража, място при титулярите намериха още Костадин Илиев, Филипе Нашименто, Дени Алар и Станислав Костов.
Още във 2-ата минута Дени Алар центрира остро от фаул, но Янис Каргас на задната греда не успя да засече топката. Арда отговори с опасна атаката 7 минути по-късно. Светослав Ковачев проби отдясно и подаде към Румен Руменов. Халфът стреля от границата на наказателното поле, но Янис Каргас се хвърли самопожертвователно и предотврати опасността.
В 19-ата минута Левски отбеляза гол чрез Станислав Костов, но съдията отмени попадението, защото топката се удари в ръката на нападателя. Минути по-късно Костов поиска дузпа за задържане на Матеус Леони.
Чак в 32-ата минута бе регистриран и първият точен удар в мача - Паулиньо рязко смени посоката, отправи шут в близкия ъгъл на Банков, но той спаси.
Пет минути по-късно Левски поведе. Паулиньо навлезе от фланга навътре и направи двойно подаване с Костов, последва и тежък изстрел от около 20 метра на Паулиньо, който след рикошети попадна в долния ляв ъгъл на Банков – 0:1.
Възпитаниците на Николай Киров реагираха мигновено и след само четири минути изравниха. Отбраната на Левски не изчисти добре топката при корнер, после Румен Руменов центрира повторно, а на далечната греда Радослав Василев засече за 1:1.
Левски стартира агресивно втората част, като залагаше на по-остри атаки, но Николай Банков не бе затруднен.
Домакините бяха отборът, който първи създаде опасност след почивката. Александър Георгиев и Спас Делев комбинираха отлично, след което вторият отправи прострелен пас, успоредно на голлинията, топката обаче рикошира в Каргас и бе изчистена от младия Костадин Илиев.
В 61-ата минута Георги Тодоров включи в игра Стайн Спиерингс, което се оказа отличен ход. Три минути след появяването си в игра, нидерландецът реализира гол. Станислав Иванов получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Спиерингс технично засече и след слаба намеса на стража на домакините, топката влетя в мрежата – 1:2.
В следващите минути двамата треньори направиха по няколко промени с цел да освежат тимовете си.
В 76-ата минута Ивайло Найденов проби отдясно, промени посоката и навлезе към наказателното поле, след което стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.
Арда опита да притисне гостите, но до сериозни опасности пред Георги Георгиев не се стигна. Агресията в предни позиции оголи половината на домакините, от което се възползваха столичани. В добавеното време на мача Станислав Иванов бе изведен от вратаря Георги Георгиев зад гърба на защитата на домакините. Крилото стреля, Банков отново се намеси неубедително, топката мина между краката му и продължи към мрежата, а от голлинията на шпагат Мартин Петков оформи крайният резултат 1:3.