08-05-2019 Левски матира Рилски

Левски матира Рилски

08-05-2019 Тема спорт

98 секунди бяха необходими на Левски Лукойл, за да поведе в полуфиналната серия с Рилски спортист. Шампионите наложиха волята си след силен старт на третата четвърт, при който отвориха разлика срещу тима на Людмил Хаджисотиров и заслужено се поздравиха с убедителна победа с 83:74. Над всички за успеха бе Калоян Иванов с 15 точки и 14 борби за 30 минути. 18 точки и 6 асистенции пък добави Патрик Рембърт. За Рилски Юджийн Харис бе най-резултатен с 16 точки, но и 6 грешки.
Гостите влязоха в серията като аутсайдери, предвид факта, че преди тази среща бяха в серия от 6 поредни поражения срещу шампионите. Това определено бе в техен плюс, тъй като излязоха на паркета в "Универсиада" необременени и без нищо за губене. Напрежението бе изцяло в полето на момчетата на Тити Папазов, които така и не успяха да се отърсят от него през първото полувреме. Гостите много умело приспаха темпото, ограничиха бързата атака на сините, като това им донесе успех. Те така и не позволиха на шампионите да се откъснат в резултата и да дръпнат с повече от 5-6 точки. Самоковци дори можеха да се оттеглят на почивка с аванс от една, но след щастливо стечение на обстоятелствата Ръсел Робинсън вкара със сирената за 42:41.
Само в рамките на минута и половина обаче всичко на паркета в столицата се промени. Играчите на Папазов тръгнаха със серия от 9:0 именно с оръжието, което им бе ограничено преди това - бързата атака. В един момент от частта разликата достигна 12 точки, а двата отбора обърнаха нещата на стрелбище. Харис вкара три поредни тройки за гостите и свали дистанцията до 4, но отговорът не закъсня, като Рембърт и Божидар Аврамов отговориха подобаващо и върнаха своя тим отново с двуцифрен аванс преди последната четвърт.
При така развилата се ситуация и на база опита, който имат домакините, щеше да е чудо, ако допуснат обрат. Съвсем логично до такъв не се стигна, а Левски Лукойл поведе в серията с 1:0, след като регистрира седмата си поредна победа над Рилски спортист. Вторият двубой от полуфинала е утре от 19:00 часа отново в "Универсиада".