в днешния брой Левски изпусна Ботев Пд на „Герена“

Левски изпусна Ботев Пд на „Герена“

04-07-2021 Янаки ДИМИТРОВ

Левски изпусна да победи Ботев Пловдив на „Герена“ – 1:1. Сините поведоха в края на първата част с гол от фаул на Борислав Цонев, а малко преди да изтече редовното време, Виктор Генев изравни с глава. В първия си спаринг сините победиха с 1:0 Локо Пд. От вчера столичани са с нов помощник-треньор. Бившият капитан на Левски Веселин Минев вече е част от щаба на Живко Миланов. Някогашният ляв бек водеше заедно с Тодор Симов загрявката на футболистите преди спаринга. Припомняме, че Минев беше асистент на Миланов за кратко и през пролетта.
Играчите на столичани бяха посрещнати от транспарант в сектор А, на който пишеше: „Честността и верността струват повече от всичко на света“. Над него пък бяха ликовете на футболистите, които играха цяла пролет за клуба, без да получават заплати.
През втората част на терена за Левски се появи каращият проби Христофор Хубчев. Включи се и централният защитник Томислав Папазов, който очаква договор от клуба.
Двубоят стартира динамично и още във втората минута Борислав Цонев не намери целта. След това неточен бе и Бари. Ботев отговори с добро нападение, а шут от границата на пеналта на Бароан бе спасен от 16-годишния вратар на домакините Андреев.
В 14-ата минута Здравко Димитров проби отляво и центрира отлично с външен фалц, Бари се освободи от Генев, но с глава от 5 метра не намери целта – това бе добър шанс за сините. Ботев пък стигна до корнер, след който топката достигна до непокрития на задната греда Цикарски, който отблизо от малък ъгъл стреля в аут – така и канарчетата не оползотвориха добра възможност.
Срещата продължи в добро темпо, но чистите ситуации липсваха. Маркиньос пробва мерника си от пряк свободен удар, но не успя да затрудни младока Пламен Андреев. От сините пък Боби Цонев не сполучи с далечен шут.
В края на първото полувреме обаче Левски получи право да изпълни фаул пред пеналта. Зад топката застана Борислав Цонев, който с удар с десния крак порази горния десен ъгъл на Аргилашки – 1:0 в 42-ата минута.
Левски започна силно и втората част. В 47-ата минута Здравко Димитров направи остро центриране, а с акробатичен удар с глава Бари удари гредата. Така сините пропуснаха отличен шанс да удвоят.
С течение на двубоя двамата треньори извършиха множество промени. Играта се накъса, а качеството намаля. Ботев пробва да натисне, защото пускаше свежи играчи, които се борят за титулярно място. Сините пък разчитаха на футболисти с изтекли договори и юноши. Въпреки това имаше добри нападения в мача, които обаче съперниците не успяха да вкарат. В 83-ата минута Божинов стреля от фаул в стената, а след него шут на Марин Петков бе блокиран.
4 по-късно Ботев изравни. След центриране от корнер Николай Кръстев увисна, Генев стреля с глава, а когато топката пресичаше голлинията Валери Божинов пробва да я избие, но не успя – 1:1.
В добавеното време на мача Левски можеше да стигне до успеха, но изстрел с глава на резервата Илия Димитров бе отразен от стража на гостите Славков.
Така двата тима направиха добър мач и в крайна сметка не успяха да се победят.