в днешния брой Левски издържа само четвърт час в Разград

Левски издържа само четвърт час в Разград

07-10-2019 Тема спорт

Лудогорец победи с 2:0 Левски в Разград и отвори аванс от 4 точки пред съперника на върха. Сините започнаха активно, пропуснаха няколко положения в първия четвърт час, преди Чибота да ги попари в 16-ата минута. В 80-ата Кешерю оформи крайния резултат. Победата бе осма поред за орлите във всички турнири при Станислав Генчев. Сините пък не са печелили в Разград вече в 11 последователни шампионатни двубоя.
Генчев бе освежил тима след успеха с 3:0 над Ференцварош в сряда. Той бе пуснал по крилата Чибота и Жоржиньо, в халфовата линия Горалски, а в отбрана Терзиев и Икоко. Петър Хубчев направи само една промяна спрямо предишния двубой – заложи на Рейш в центъра на защитата вместо Каргас.
Двата отбора се захапаха здраво още в началото и се хвърлиха в атаки – стартът бе повече от обещаващ. Едва изминаха 30 секунди и Роберта с глава лошо засече центриране, а във втората минута Левски създаде чисто положение. Паулиньо с отличен рейд проби до пеналта и намери Нашименто, но португалецът фронтално срещу Пламен Илиев стреля право в ръцете му. Домакините отвърнаха със силен шут на Недялков. Столичани действаха нахакано, стояха изнесени напред, опитаха висока преса. В 14-ата минута Миланов стреля от свободен удар в горния десен ъгъл, но Илиев се разтегна максимално и успя да избие – шутът бе отлично насочен, но му трябваше малко сила, за да се превърне в гол.
С първата си опасна атака Лудогорец поведе. Кешерю се пребори с Рейш в пеналта и свали топката с глава към Чибота, който с акробатичен ножичен удар отблизо препарира Миятович – 1:0 за разградчани в 16-ата минута. Така те показаха, че могат да са клинично точни, когато се налага. А в ситуацията цялата защита на Левски седеше и гледаше отблизо.
Гостите продължиха да действат отворено и да опитват да се надиграват. При изпълнение на корнер Райнов бе изпуснат, но от 6-7 метра с глава би по диагонала на педя от десния стълб – ново добро положение не бе оползотворено.
Постепенно домакините наложиха контрол над топката, а Кешерю от свободен удар стреля на сантиметри над гредата. Сините пък станаха по-пасивни, започнаха и по-често да грешат. Сред хората с най-голям брак бе Станислав Иванов. Столичани така и не направиха пробив по десния фланг, а след силното начало Паулиньо също се поскри и не успяваше да надиграва Икоко.
В 43-ата минута Лудогорец направи отлична атака. Жоржиньо изведе Икоко по десния фланг, той видя непокрития в пеналта Чибота и му подаде, а нападателят от добра позиция би над вратата. Това нападение бе илюстрация, че разградчани работят по-бързо с топката, знаят как да използват слабото позициониране на противника, а и действат с несравнимо по-голямо самочувствие. До почивката Паулиньо не успя да засече топката след центриране от корнер.
Така Лудогорец водеше с 1 точен удар. Сините пък създадоха положения, но не им достигна класа.
Заради множеството факли в началото на второто полувреме двубоят бе прекъснат за малко. След това Ейолфсон не успя да създаде достатъчно главоболия на домакините, които пак имаха трудности при подреждането на корнер. Столичани се активизираха, а Генчев веднага прибягна до рокада – извади Жоржиньо, който не направи нищо, и вкара Вандерсон. Хубчев пък замени Станислав Иванов с тарана Алар. Малко след това Роберта, който се премести на фланга, финтира Икоко, но би покрай вратата.
В 73-ата минута Вандерсон, Марселиньо и Кешерю бяха на път да матират Левски, но последният не успя да преодолее Миятович. Той обаче го стори в 80-ата минута, след като се измъкна от Ейолфсон и оползотвори центриране на активния в мача Икоко – 2:0.
Така по-класният тим спечели. Лудогорец продължава да играе добър и печеливш футбол под ръководството на Станислав Генчев, показвайки, че е далеч пред останалите в първенството.