в днешния брой Левски бра голям срам срещу Ботев Гълъбово

Левски бра голям срам срещу Ботев Гълъбово

20-09-2017 Тема спорт

Левски бра голям срам срещу 7-ия във Втора лига Ботев Гълъбово - бяха му необходими продължения, за да може да достигне до 1/8-финалите за Купата на България. Единствения гол вкара Антонио Вутов в 111-ата минута - това бе първият точен удар на сините в мача. Представянето на скъпоплатените играчи на столичани бе под всякаква критика, а футболистите на Светослав Тодоров заслужават похвали.
Дебют за сините направиха исландският защитник Холмар Ейолфсон и френският халф Антони Белмонт. За разлика от ЦСКА, който започна в Несебър с едва двама от титулярите си, Левски заложи на цели 6 основни играчи в стартовия си състав – Митрев, Яблонски, Жорди Гомес, Васил Пайотов, Антонио Вутов и Жуниор Мапуку.
В началото втородивизионният тим владее??е повече топката, но предимно в собствената си половина. Постепенно Левски наложи териториално преимущество, но не успя да застра??и сериозно вратата на Ботев. Така първият четвърт час премина без сериозни опасности. Сините достигаха безпроблемно до пеналта на втородивизионния отбор, но там ни??ката се къса??е и те не успяваха да измислят нещо интересно, с което да матират сгъстената му отбрана. Това накара Делио Роси на няколко пъти да излезе нервно пред скамейката и да ръкомаха към подопечните си. Ботев заигра на контри, но много рядко преминава??е в половината на столичани. Сините пък допускаха прекалено голям брак в действията си, а на всичкото отгоре играеха прекалено бавно и монотонно. Така се стигна до 27-ата минута, когато неориентираният Жорди Гомес върна неразчетено топката към Митрев и добре, че вратарят реагира бързо и с ??пагат изчисти топката пред краката на Капитанов.
Времето продължи да тече, а Левски да бъде апатичен. Гомес, който трябва??е да задава темпото, се върте??е като пумпал и не успява??е да изостри играта. Колегите му също останаха прекалено пасивни - нагледно се видя, че отборът е прекалено зависим от французина Габриел Обертан, който не бе в групата за мача. ??менно от него идваха настроението и всичко по-интересно пред противниковата врата в преди??ните срещи.
До края на полувремето столичани продължиха да се мъчат, а играта им на моменти да бъде срамна. Затова и на вратаря на тима от Втора лига Марин Орлинов не му се наложи да се намесва при удар! Момчетата на Светослав Тодоров добре уплътняваха зоните си и се представиха на ниво.
Втората част продължи в същото русло, а футболистите на Левски с нищо не оправдаваха заплатите си. Точен ??ут продължава??е да липсва - след статични положения Мапуку и Яблонски не намериха целта, а след това конгоанецът отправи и апатичен изстрел с десния крак в аут. Въртележката в средата на терена между халфовете, които постоянно си сменяха местата, не воде??е до нищо положително. В 65-ата минута Мапуку, който не направи абсолютно нищо, бе сменен от Серджиу Бу??. Ботев продължи да стои солидно в отбрана и да гледа колко безпомощен е съперникът му. Левскарите само разиграваха топката в половината на противника, обикаляха около наказателното поле, но така и не излизаха на стрелкови позиции - логично липсва??е и точен удар! Постепенно домакините се измориха, а в 79-ата минута Делио Роси пусна последния си коз - дебютанта Жерсон Кабрал. Гостите обаче продължиха да се излагат, а Белмонт поиска смяна, въпреки че сините нямаха право на повече промени.
Така логично мачът влезе в продължения. Първото по-интересно нещо в тях бе изстрел на ??ван Цачев от Ботев, който мина на половин метър над напречната греда.
Скъпоплатената селекция на гостите продължи да „играе Ганкиното“. В 111-ата минута Левски най-накрая направи добра атака - Гомес намери Бу??, който се завъртя и изведе Вутов сам срещу вратаря. Последният технично стреля покрай плонжа на вратаря - 1:0 с първия точен изстрел. Така сините продължиха на осминафиналите, но с подобна игра ще отпаднат още следващия кръг.