в днешния брой Левски Лукойл отвя Берое и е на финал

Левски Лукойл отвя Берое и е на финал

09-02-2020 Тема спорт

Столичани спукаха зеления балон с 19 точки разлика

Левски Лукойл се класира на финал в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже, след като надигра прехваления Берое с 81:62. Пред почти пълните трибуни в зала "Универсиада" хората на Константин Папазов не оставиха никакви шансове на противника си и днес ще защитават трофея от миналия сезон срещу победителя от мача между Балкан и Рилски спортист, който се игра късно снощи.
Сините от столицата бързо показаха на Любо Минчев кой командва парада. Те направиха много силни първи 20 минути, след които водеха с 50:31. Заралии бяха в шок, а до края на срещата тимът на Тити Папазов запази преднината си и заслужено стигна до мача за трофея. Най-резултатен за победителите бе Брандън Йънг с 14 точки и 9 асистенции, а 13 добави новото попълнение Зейн Ноус, който овладя и 9 борби. Още 11 вкара Христо Захариев. За Берое най-резултатен бе Павлин Иванов с 15 точки, Станимир Маринов добави 12, а Павел Маринов - 10. Зелените афишираха големи амбиции още в началото на сезона, които бяха подплатени и със солидна селекция, но поне засега представянето им не отговаря на целите, които Любо Минчев си бе поставил.
Берое все пак понамали изоставането си до 14 точки в първите минути на третата четвърт, но след това Левски отвърна с две тройки. Разликата се запази около 20 точки, а фаворитът стигна най-голямата си преднина - 22, 6 минути преди края.
В крайна сметка носителят на трофея взе своето с 81:62. Финалът е днес от 18:00 часа и ще бъде предаван пряко по БНТ3.