в днешния брой Лацио и Имобиле нямат спиране

Лацио и Имобиле нямат спиране

12-01-2020 Тема спорт

Лацио победи с 1:0 Наполи в мач от 19-ия кръг на Серия А. На „Олимпико“ точен бе Чиро Имобиле в 82-ата минута, след акто наказа гаф на вратаря Давид Оспина. Лацио и Имобиле нямат спиране – това бе 10-ата поредна победа в елита, което е клубен рекорд. Чиро с 20 гола още дръпна в листата на стрелците, лидер е и за „Златната обувка“. С 42 т. бианкочелестите са на 3 от втория Ювентус и лидера Интер, който снощи прие Аталанта. Лацио има и отложен мач срещу Верона.
Първото полувреме бе равностойно. След статуквото се запази, а Пьотър Желински (68) уцели стълба на Лацио. Нов шанс за гостите пропиля Лоренцо Инсинье (76), за да дойде фаталната грешка на Оспина. В добавено време Инсинье и Йоренте бяха близо до изравняването.
Милан победи с 2:0 като гост Каляри в откриващия мач от кръга. Разписаха се Рафаел Леао (46) и Златан Ибрахимович (64), който започна за първи път като титуляр при второто си участие за росонерите след завръщането си. 38-годишният нападател демонстрира желание и хъс към безспорната си класа и поведе съотборниците си към успеха. Освен гола Златан удари десния стълб и не му бе зачетено попадение заради засада. Така бе сложен край на черната серия на гранда от 3 мача без победа и отбелязан гол. В същото време пък тази на Каляри бе продължена. Сардинците, които до 8 декември записаха рекордна си серия от 13 срещи без поражение, вече наредиха 4.
От самото начало Милан даде да се разбере, че е дошъл за трите точки. Тео Ернандес (17) стреля, но вратарят Робин Олсен изби с крак. После Ибра (30) засече с глава центриране на Леао, но стражът с помощта на десния стълб спаси. След корнера Леао пропусна от 2 м на празна врата.
На фона на тоталното превъзходство на гостите, Каляри можеше куриозно да открие. Найтан Нандес (38) опита от 30-ина метра да прехвърли Донарума, ала вратарят успя да се върне и изби.
Секунди след началото на второто полувреме Милан поведе. Саму Кастийехо изведе Леао, чийто удар рикошира във Фабио Пизакане и прехвърли Олсен за 0:1. Ернандес пък асистира на Златан (64), който с ления крак удвои. На 38 години и 100 дни шведът стана 5-ята най-възрастен голмайстор в Серия А, а рекорда е на друг играч на Милан – Алесандро Костакурта (41-25).