06-11-2011 Лампард носи победа на Челси

Лампард носи победа на Челси

06-11-2011 Тема спорт

Челси сложи край на серията от 2 поредни загуби във Вис??ата лига, като надделя с 1:0 срещу Блекбърн на "??ууд Парк". Единственият гол в мача бе дело на Франк Лампард в 51-ата минута. След успеха Челси остава на четвъртото място във Вис??ата лига на 6 точки зад лидера Ман Сити, който играе по-късно днес.

Андре Вия??-Боа?? направи 2 промени в състава, който падна 3:5 от Арсенал в миналия кръг. Алекс записа едва втория си мач този сезон, като партнира??е на Джон Тери в центъра на отбраната. Бразилецът смени Жозе Босингва, а отдясно се премести ??ванович.

??зненадващо Фернандо Торес остана на пейката за сметка на Флоран Малуда. Дидие Дрогба бе наказан, а Никола Анелка - контузен. В атака освен Малуда бяха Стъридж и Мата.

Първото полувреме започна много добре за Челси. Още във втората минута Стъридж може??е да вкара, но не уцели добре топката.

Последваха силни минути и за Блекбърн. В 7-ата минута Формика проби отляво и поднесе топката на Якубу, но нападателя не уцели вратата. В опита си да го спре А??ли Коул връхлетя върху Петер Чех и му разби носа. Повече от 5 минути лекарите оказваха помощ на вратаря и опитваха да спрат кръвта, която ??урте??е от носа му.

Това прекъсване сяка?? развали ритъма на двата отбора и до почивката няма??е много положения. Малко преди паузата обаче Блекбърн получи сериозен удар. Капитанът Кристофър Самба се контузи. Той не успя да дочака почивката и бе сменен от Грант Ханли.

На почивката Вия??-Боа?? смени Малуда с Фернандо Торес. Това подейства добре на Челси. Лондончани натиснаха и стигнаха до гол. В 51-ата минута ??ванович финтира добре отдясно Хойлет, след това центрира с вън??ен фалц и Франк Лампард с плонж засече топката в ъгъла - 1:0.

Това бе осмия гол на Франк Лампард от началото на сезона и седми във Вис??ата лига. Той е вкарал 9 пъти във вратата на Блекбърн, който е една от любимите му жертви. Само на Астън Вила (10) и на Болтън (11) е вкарал повече.

Постепенно Блекбърн изравни играта. Роувърс има??е великолепен ??анс. Мортен-Гамст Педерсен ??утира силно от фаул, но Чех изби. Топката попадна в краката на Ханли, но добавката му бе отразена с крак от Чех.

Челси също пропусна добри ??ансове. В края на мача ??ванович замалко не си вкара автогол. Сърбинът засече с глава центриране от корнер и разтресе гредата над Петер Чех. Последва и невероятен пропуск на Фернандо Торес в добавеното време. Великолепна контра завър??и с центриране на А??ли Коул към Торес, който от 2 метра не уцели вратата.

Въпреки това Челси стигна до успеха. ?? остава в близост до челото.

БЛЕКБЪРН - ЧЕЛС?? 0:1

0:1 Лампард 51

БЛЕКБЪРН: Робинсън, Олсон, Самба (45 Ханли), Живе, Лоу, Нзонзи, Педерсен, Хойлет, Формика, Рочина (72 Дън), Якубу

ЧЕЛС??: Чех, ??ванович, Алекс, Тери, Коул, Микел, Рамирес (92 Ромеу), Лампард, Малуда (46 Торес), Мата (82 Мейреле??), Стъридж