15-07-2019 Куп промени в ЦСКА за реванша с Титоград

Куп промени в ЦСКА за реванша с Титоград

15-07-2019 Тема спорт

Стартовият състав на ЦСКА ще бъде сериозно променен за гостуването на Титоград утре. Армейците играят срещата реванш в Лига Европа от 21:30 часа. Червените изглеждат сигурни за втория кръг, след като победиха с 4:0 в Борисовата градина. Това ще е и една от причините за многото промени в състава спрямо последната среща - домакинското 2:2 с Етър. Друг мотив е сгъстеният цикъл, в който се намира отборът.
За първи път като титуляр ще стартира централният нападател Тони Уот. Той така и не записа минути в двата двубоя с Титоград и Етър досега. Али Соу ще получи почивка, иначе ще му се натрупат 4 мача в рамките на около две седмици с предстоящия в събота двубой срещу Черно море на „Армията”. А и след варненци за ЦСКА идва домакински сблъсък с Осиек във 2-ия кръг на ЛЕ.
В атака ще има и други размествания, като Тиаго или Фабрини няма да фигурират сред 11-те. Един от тях ще стартира зад нападателя, а другият ще остане резерва. Руснакът Давидов със сигурност ще започне, като той по-скоро ще атакува по левия фланг, а няма да е на номиналната си позиция като офанзивен халф. Давидов не се включи срещу Титоград, а срещу Етър записа половин час на терена. Очаква се на пейката да седне и Греъм Кери, който бе титуляр и в двата мача досега. Вместо него отдясно ще напада Митко Митков. 18-годишното крило вкара красив гол от дистанция при първата си поява на „Армията” - срещу Етър. Ако Митков започне утре, това ще му е дебютен мач като титуляр с червения екип.
В халфовата линия също ще има размествания, а и ЦСКА ще е в променена схема спрямо първия мач с Титоград - 4-2-3-1 вместо 4-1-4-1. Двойка вътрешни халфове вероятно ще са Бикел и Малинов. Двамата не са били титуляри от началото на сезона. Пинто ще остане резерва. Размествания ще има и в защита, като Бодуров и Чорбаджийски няма да стартират заедно в сърцето на ариергарда.
ЦСКА лети днес от 11:45 часа с чартър до Подгорица. Отборът заминава от Терминал 1 на летище София. Делегацията ще се предвожда от Гриша Ганчев, а както миналата година, така и сега с тима ще бъдат и няколко ветерани. Армейците гостуват за първи път в Черна гора за евродвубой.

Гочето: Митко не влезе
случайно срещу Етър

Последният треньор, извел ЦСКА до златен дубъл - Георги Василев-Гочето, коментира накратко двубоя между бившите му отбори в петък. Той е правил шампиони както армейците, така и Етър, а също и Левски. Гочето спря вниманието си най-вече на 18-годишния Митко Митков, който вкара красив гол с изненадващ удар от дистанция.
„Влизането на Митков далеч не беше случайно. Момчето влезе със самочувствие и очевидно има качествата, за да стреля от тази дистанция. Направи го изненадващо и матира вратаря. Това е знак, че притежава увереност и футболни достойнства. Малцина са тези, които с първото си влизане ще вкарат такъв гол. Още повече че Митков е само на 18 години. Притежава добра левачка, изпрати параболичен удар, който е много неприятен за всеки вратар”, каза Гочето.
„ЦСКА игра малко пренебрежително срещу Етър. На нас това си ни е манталитет - направим силна крачка напред, а после... Етър бяха мотивирани, готови за мача, влязоха със самочувствие. Това е изграден отбор, който играе със спокойствие. Търсеха своето без паника и притеснение. А ЦСКА не влезе достатъчно готов психологически. Сега армейците няма да имат проблеми в Черна гора, но в първенството ще е далеч по-интересно”, допълни Георги Василев.

Паспорт оставил Жеферсон
извън 18-те срещу Етър

Левият бек на ЦСКА Жеферсон остана извън групата срещу Етър. Причината за това обаче не е контузия, въпреки че бе заменен принудително в края на срещата с Титоград. Бразилецът е бил аут от 18-те заради паспортите извън ЕС. Армейците отново имат проблем по това направление, тъй като разполагат с 4 играчи с този статут - Жеферсон, Евандро, Давидов и Соу. От дълго време се чака Евандро да получи български паспорт, но това все още не се е случило. Няма и яснота кога може да стане факт. Така един от четиримата трябва да остава извън групата за шампионатните срещи и в случая е било решено Жеферсон да е аут от сметките за мача с Етър. Вместо него отляво в защита започна Занев, който изработи дузпа още във 2-ата минута. В Лига Европа няма ограничение за квоти извън ЕС, поради което Жеферсон ще се върне в групата за реванша в Подгорица. Така бразилецът ще пътува с тима днес.
Последната тренировка на ЦСКА преди заминаването бе вчера от 18:00 часа в Панчарево.

СЪПЕРНИК-ЛЕ
Осиек падна вкъщи от босненци

Хърватите организираха секретна контрола с Уйпещ днес

Отборът, който чака ЦСКА във 2-ия кръг на Лига Европа - Осиек, допусна загуба с обрат на своя стадион „Градски врт”. Хърватите паднаха пред около 1500 зрители с 2:3 от завършилия 8-и в босненския елит Слобода Тузла. Всички голове паднаха през първото полувреме, а хърватите играха с основния си състав.
Осиек изпусна няколко шанса в началото, а халфът Пиля бе заменен принудително заради контузия. Гостите поведоха в 16-ата минута чрез Ливанчич, който финтира стража Ивушич. 120 секунди по-късно хърватите изравниха чрез Шкорич с шут от 16 метра. В 39-ата минута Осиек обърна чрез голмайстора си Мирко Марич, но в заключителните моменти от първата част Слобода стигна до успеха. В 42-ата Бекич изравни, а в 44-ата Ристич оформи крайното 3:2 за босненци. След почивката Осиек натискаше, но направи 4 пропуска, като Манце удари греда.
Хърватите пък организираха вчера извънредно още една проверка. Съперник ще е унгарският Уйпещ (завършил 5-и в елита) днес от 19:30 часа. Спарингът ще е закрит за публика, но ще се следи в сайта на Осиек.
Ако ЦСКА се класира за 2-ия кръг, ще посрещне хърватите на 25 юли (четвъртък), а реваншът на „Градски врт” ще е на 1 август.
Дотогава Осиек има един официален мач - на 19 юли за първенство срещу Славен Белупо у дома.