18-06-2020 Краси Балъков тръгна с победа

Краси Балъков тръгна с победа

18-06-2020 Тема спорт

ФК ЦСКА 1948 Сф удари Беласица с 2:0 в първата си контрола

Новият старши треньор на ФК ЦСКА 1948 Сф Красимир Балъков започна престоя си в тима с победа. В неофициалния му дебют начело на отбора новакът в елита надви с 2:0 аматьорския Беласица в първата си контрола от предсезонната подготовка. Спарингът се игра на базата на БФС в Бояна.
За Бела проверката е втора. Преди дни перничани бяха разбити с 0:5 от Монтана, който ще играе бараж за елита.
ФК ЦСКА 1948 Сф поведе в резултата в 20-ата минута. След по-добри първи минути възпитаниците на Балъков материализираха надмощието си с гол на Илия Петков, който се възползва от грешка на вратаря на Беласица. Стражът не успя да отрази далечен шут по най-добрия начин и от метър от голлинията Петков не сбърка.
Вторият гол в мача падна в 70-ата минута и негов реализатор бе Филип Ангелов. Андон Гущеров получи подаване в наказателното поле, завъртя се със защитник на гърба и подаде към свободния Ангелов, който с удар от движение удвои.
Новакът в елита доминираше през целия мач, като пропусна куп положения за по-изразителен успех.
В събота от 18:00 часа, отново на базата в Бояна, ФК ЦСКА 1948 Сф ще изиграе втората си проверка. Съперник в нея ще е друг тим от Югозападната Трета лига - Септември Симитли.
Вчера новакът в елита обяви поредното си ново попълнение. Договор с клуба сключи 20-годишният Марио Топузов, който за последно бе в Пирин Благоевград. Той дори направи дебют в контролата с Беласица, като действаше по лявото крило.