11-04-2012 Крал Дел Пиеро поведе Ювентус към Скудето

Крал Дел Пиеро поведе Ювентус към Скудето

11-04-2012 Тема спорт

Ювентус направи нова важна крачка към Скудетото, като днес момчетата на Антонио Конте надвиха Лацио с 2:1 в мач-спектакъл в Торино. В герой за Юве се превърна клубното светило Алесандро Дел Пиеро, който в 83-ата минута ре??и мача с точен изстрел от фаул.

Първото полувреме премина под тоталния натикс на домакините. Антонио Конте започне в атакуващата схема 4-3-3, като напред нападението на "зебрите" се воде??е от Фабио Куалярела, Мирко Вучинич и Симоне Пепе. Още в ??естата минута Куалярела бе на чиста позиция пред вратата на Лацио, но ударът му мина покрай вратата.

Постепенно Юве затегна до край обръча около наказателното поле на "орлите" и пред вратата на Федерико Маркети стана стра??но. В 28-ата минута Пепе изскочи пред стража, но последния спаси ??ута. 120 секунди след това обаче Андреа Пирло центрира по конец и Пепе се оказа на идеалната позиция. Лекият нападател на Юве овладя паса на Архитекта и с чудесна задна ножица взриви трибуните - 1:0.

С това обаче атаките на Старата госпожа станаха още по-настървени. В 32-ата минута Артуро Видал може??е да вкара рядко виждан гол, като стреля от позиция зад централната линия. Маркети обаче се намеси в последния момент и със сетни усилия изби прехвърлящия удар в корнер. Подобно атрактивно изпълнение има??е германската легенда Бодо ??лгнер в култовия полуфинал на Мондиале'90 между Англия и Германия. В 34-ата минута Куалярела отново има??е ??анс да се разпи??е, но вратаря на гостите като по чудо с една ръка изби изстрел от упор.

Малко след това Вучинич също изпоти Маркети, който с този мач даде заявка за място на Евро 2012. Този път обаче стражът има??е помощта на отбрана пред себе си, като защитник на Лацио спря удара на Зоро в последния миг. В 42-ата минута канонадата продължи и Маркети изби коварен ??ут на Видал. ?? точно тогава, като от нищото, дойде изравняването. Лионел Скалони качи топката на главата на Стефано Маури и опитният играч на лациалите матира Джиджи Буфон - 1:1. Така след това полувреме, минало на един дъх, двата тима имаха върху какво здраво да помислят на почивката.

"Бианкочелестите" стабилизираха играта си, макар в самото начало на втората част Вучинич да пусна един снаряд покрай вратата им. ??грата обаче избледня и така до 65-ата минута. Тогава Стефан Лихтщайнер накара Маркети да спасява с крак като хандбален вратар, а веднага след това има??е вдигнат флаг за засада на десния бек. Конте потърси промени и на терена се появиха Алесандро Матри и Дел Пиеро. Въпреки това Лацио стое??е добре на терена. ?? дойде 83-ата минута, когато Але застана да бие фаул. Легендата на Юве би във вратарския ъгъл, но подскокът на стената явно заблуди Маркети, който тръгна в гре??ната посока. Така топката спря в неговия ъгъл, а "Ювентус Стейдиъм" бе на крака и аплодира??е своя спасител - 2:1.

Гостите от столицата нямаха сили да върнат попадението, а в последните секунди резервата им Либор Козак бе изгонен за втори жълт картон и нападателят напусна терена, докато тифозите на Юве вече пееха песните на победата. Така след този кръг Госпожата продължава да няма загуба в първенството и отново е с точка преднина пред ??ампиона Милан.