02-12-2015 Комарно изхвърли  Рилски от Европа

Комарно изхвърли Рилски от Европа

02-12-2015 Тема спорт

Рилски спортист се прости с надеждите да се класира за втората фаза на Ф??БА Еврокъп. Самоковци отстъпиха на слова??кия ??ампион Комарно със 77:88 и приключиха участието си в турнира с актив от 2 победи и 4 поражения. Успехът пък бе първи за домакините, които не играха за нищо друго, освен за честта си вчера. Това обаче бе напълно достатъчно да съкру??ат амбициите на състава на Росен Барчовски. При победа в Словакия българският тим има??е реален ??анс да се надява да е един от двата най-добри трети тима в ??зточната конференция. Поражението обаче превръща тази мисия в невъзможна.
До загубата се стигна след ужасяващи 6 минути през първото полувреме. В средата на втората четвърт домакините смениха защитата със зона, което обърка нападението на самоковци. ??грачите на Барчовски започнаха да удрят „греда след греда”, като видимо изпитваха сериозни затруднения в организацията си. Така от 35:27 за Рилски в 14-ата минута резултатът достигна запла??ителните 48:39 за ??ампионите на Словакия на полувремето!
Комарно поддържа??е този аванс до началото на последната четвърт, когато Рилски хвърли всичко за обрат. Силите на самоковци обаче стигнаха единствено до 65:71, след което словаците вкараха 8 поредни точки и убиха всякаква интрига.
Златин Георгиев бе най-полезен за българския тим с 14 точки и по 4 борби и асистенции. Тони Гуджино пък се отличи с 12 точки и 7 овладени топки.

КОМАРНО – Р??ЛСК?? СПОРТ??СТ 88:77
(20:22, 28:17, 23:19, 14:17)
КОМАРНО: Умипъг 18, Томпсън 7, Халада 2, Видо 11, Алауоя 17 (Билич 3, Кратохвил 8, Козлик 12, Хавиар 7)
Р??ЛСК?? СПОРТ??СТ: Кери 7, Търнър 14, Зл. Георгиев 14, Петрос 9, Гуджино 12 (Бозов 9, Тодоров, Милов, Д. ??ванов 3, Веселинов 7)