в днешния брой Класиците останаха без квота от шампионата в Казахстан

Класиците останаха без квота от шампионата в Казахстан

17-09-2019 Тема спорт

Националният ни тим по борба в класическия стил не успя да спечели квота за Игрите в Токио догодина. Нито един от състезателите, водени от Армен Назарян, не се добра до място в Топ 5 в олимпийските категории на световното първенство в Нур-Султан (Казахстан) и така България остава без виза за столицата на Япония след първия турнир, който носи такива. Вчера неубедителното представяне на нашите бе гарнирано с отпадания на капитана на класиците Иво Ангелов, Даниел Александров и Милослав Методиев.
34-годишният Ангелов даде най-доброто от себе си, но това не стигна за влизане в полуфинал или поне достигане до репешаж при 60-килограмовите. Перничанинът, който е световен и европейски шампион от 2013-а, когато бе посочен и за Спортист №1 на България, загуби на четвъртфиналите от иранеца Али Реза Нейджади с 1:3. За съжаление персиецът не стигна до мач за титлата и така Ангелов отпадна. Преди това той постигна победи над азера Талех Мамадов с 4:0, севернокорееца Се Ун Ри с 2:1 и китаеца Сеймика Валихан с 4:0, но за мача с Нейджади вече нямаше сили да се бори за нещо повече.
При 77-килограмовите Даниел Александров стартира с успех срещу колумбиеца Джаир Муньос с 6:3, но на 1/16-финалите бе спрян от двукратния олимпийски шампион Роман Власов с технически туш. Руснакът изненадващо падна още в следващия кръг и така Рамбо също се прости с надеждата за квота. При най-тежките до 130 кг Методиев претърпя поражение на старта от узбека Мумуншок Абдулаев с 1:3 и сполетя съдбата на Александров.
Така класиците завършиха с един бронзов медал от световното първенство, спечелен от Айк Мнацаканян в неолимпийската категория до 72 кг. Догодина има три турнира през пролетта, които ще носят квоти за Токио, като последният от тях ще бъде в София.