в днешния брой Кийт Клентън прегази Рилецо

Кийт Клентън прегази Рилецо

07-05-2018 Тема спорт

Левски Лукойл спечели без никакви затруднения първия полуфинал с Рилски спортист в НБЛ. Сините на Константин Папазов надиграха тотално своя съперник, а очакванията за равностоен сблъсък не се сбъднаха. Домакините стигнаха до комфортна победа с 90:69 пред около 650 зрители в зала „Универсиада” и поведоха в серията с 1:0.
Столичани използваха максимално своето предимство – играта на нисък пост, като с добра защита предизвикаха състава на Людмил Хаджисотиров да допусне и сериозен брой гре??ки за мач от подобно ниво – 21. Отлично в това естество се справи Кийт Клентън. Центърът на Левски Лукойл бе категоричен властелин за своя тим. Освен с точковия си принос – 17, и борбите, които овладя – 6, той предизвика срещу него да бъдат извър??ени цели 7 нару??ения за 28 минути, което създаде възможност както за американеца, така и за негови съотборници да застават често на наказателната линия.
Домакините отвориха разлика от 9 точки в края на първата четвърт, която не допуснаха да бъде свалена до под 5 през целия двубой. Устремът на Рилски бе убит в средата на третата част, когато Дерек Райт влезе в добър ритъм, но съотборниците му не отговориха подобаващо. Ако сблъсъкът продължи да се развива по подобен начин, то нищо чудно да приключи още на 12 май в мач №3 в Самоков.