04-03-2015 Канибала бележи двойно повече след Нова година

Канибала бележи двойно повече след Нова година

04-03-2015 Тема спорт

Луис Суарес се представя все по-добре с екипа на Барса. След колебливия старт, който направи с екипа на каталунците, уругваецът започна постепенно да трупа голове и асистенции. Канибала бележи двойно повече голове след Нова година и се адаптира към отбора.
През 2014 г. Луис отбеляза само 3 гола в 11 мача (плюс 6 асистенции), а през 2015 г. има 7 попадения и 7 асистенции в 13 срещи. Разликата е очевидна. Преди зимната пауза Суарес реализира??е едва по 0,27 гола средно на двубой (на всеки 288 минути), докато след Нова година е точен на всеки 153 минути и прави асистенция на всеки 152 минути. Общо събра 10 попадения, 5 от тях са в Примера, 1 за купата и 4 в ШЛ. Все още изостава доста от Меси и Неймар, но напредъкът е очевиден и тримата постепенно се сработват и работят все по-успе??но.
На "Ноу Камп" са много доволни от представянето на Канибала и отчитат, че адаптацията му върви по план. Той влиза в оптимална форма и ще може да помогна на тима за ре??ителните мачове от кампанията. Луис вкара 4 от последните 6 гола на Барса. Срещу Гранада има??е възможност да отбележи още веднъж, но не прояви егоизъм и подаде на Лео Меси на празна врата за крайното 3:1 на „Нуево лос Карменес“. Преди това избухна с 2 попадения в мрежата на Ман Сити и по този начин почти осигури участието на каталунците на ?-финал в ШЛ. Оформи с красив ножичен удар разгромното 5:0 над Леванте на "Ноу Камп" и вече никой не се съмнява, че платените 81 млн. евро на Ливърпул са били инвестирани правилно.
През 2015 г. Суарес започна повече да стреля и по-често да намира очертанията на вратата. Освен това той спази договорката да не се замесва в никакви скандали, след като пропусна първите месеци от кампанията заради ухапването на Киелини на световното първенство.