в днешния брой Камбуров на 9 гола от рекорда

Камбуров на 9 гола от рекорда

26-10-2020 Тема спорт

Славия се изложи срещу новака ФК ЦСКА 1948 Сф. Белите, които само преди броени дни победиха Левски с 1:0, този път удариха дъното при 1:5 на Националния стадион "Васил Левски". Неостаряващият Мартин Камбуров наниза два гола във вратата на 44-годишния Георги Петков и вече има 244 попадения от елита. До израняването на вечния рекорд на Петър Жеков (253) го делят само 9 гола. Резервата Ангел Бастунов също се отчете с два гола, след като замени опитния нападател, а един добави Васил Шопов. За Славия точен бе Емил Стоев.
Като цяло белите изглеждаха много зле на терена и като нищо можеха да отнесат още по-срамен резултат под проливния дъжд. Новакът ФК ЦСКА 1948 Сф нареди 4 поредни победи като домакин, а последните 3 бяха с по 5 гола във вратите на съперника (5:1 над Славия, 5:0 над Ботев Пд и 5:1 над Етър). Славия пък е най-слабият гост в първенството. Белите, които остават на предпоследно място, имат 5 загуби от 5 срещи извън квартал "Овча купел".
Славия инкасира първия гол в 33-ата минута. Топката бе вдигната от корнер, Гошо Петков не бе добре позициониран и Камбуров го наказа с глава. Славия имаше отлична възможност да изравни, но Митко Рангелов нацели гредата в 41-ата минута. Веднага след това новаците в групата вкараха втори гол. Васил Шопов получи много добър пас близо до вратата и удвои със силен удар по диагонала.
Второто полувреме започна шеметно. Отборът на Тарханов върна един гол чрез Емил Стоев, който получи пас от Калоян Кръстев, финтира отлично бранител и матира вратаря Наумов. Последваха обаче още три попадения в мрежата на клетия Гошо Петков. Най-напред Камбуров бе точен от дузпа след нарушение на Терзиев срещу Марио Топузов в пеналта. В 65-ата минута Серкан Юсеин центрира, Петков увисна и Ангел Бастунов заби топката във вратата за 4:1.
Резилът за Славия стана пълен в 81-ата, когато Бастунов засече с глава центриране на Сашо Александров и вкара своя втори гол - 5:1.
В този мач белите не можеха да разчитат на доста основни фигури като Янис Карабельов, Филип Кръстев и Андреа Христов, но това не бива да е оправдание за безобразното поведение на белите в почти цялата среща.
Камбуров пък вече има 7 гола от началото на сезона в Първа лига. Лидер е Матиас Курьор с 11.