11-08-2019 Калоян Кръстев - Златната бяла глава

Калоян Кръстев - Златната бяла глава

11-08-2019 Тема спорт

В петък вечер Славия водеше в резултата на Етър в "Овча купел". Белите доминираха в началото на втората част и не се виждаше как гостите могат да вкарат. Тогава след глупост на Николай Дюлгеров и вратаря Георги Георгиев топката бе сервирана на празна врата на Даниел Младенов, който изравни - 1:1. До края на срещата домакините се хвърлиха да преследват трите точки, но нападенията им бяха безплодни. В 70-ата минута на терена се появи Калоян Кръстев. 12 по-късно възпитаниците на Златомир Загорчич получиха право да изпълнят корнер. Шоколаров центрира отляво в пеналта, Кръстев се измъкна от един защитник, надскочи друг и с мощен удар с глава забоде топката в мрежата - 2:1 и втора победа за отбора, дошла отново с гол на Кръстев. Всъщност на 14 юли те стигнаха до трите точки с 3:2 над Витоша Бистрица пак благодарение на 20-годишния таран. Тогава той отново реализира в края на двубоя. И пак вкара с глава, засичайки центриране отляво.
Малко преди старта на сезона Кръстев изненадващо се върна в тима след престой в италианския Болоня. Само на няколко тренировки се включи в първия мач с Витоша. Оттогава неизменно се появява на терена като резерва - ползван е като алтернатива на Чунчуков. Но както е тръгнало, скоро може да си извоюва и титулярно място. 5 влизания от пейката, 80 игрови минути, 2 гола, 6 точки за Славия - това е статистиката на младежкия национал, чиито апетити са за нещо повече от "жокер" в този състав на Славия.
"Борихме се здраво за тази победа. Златомир Загорчич ни беше подготвял цяла седмица за такъв борбен мач", заяви Кръстев пред Диема спорт след мача. "Знам, че Славчо Шоколаров центрира хубаво на първа греда от корнери. Позиционирах се много добре и вкарах. Треньорът ми каза да вляза и да се раздавам за Славия, да тичам много. Даде ми самочувствие. Не мисля, че съм доволен от факта, че съм златна резерва. Треньорът си има своята преценка. Той пуска титулярните 11 футболисти. Аз трябва да се докажа. Пожелавам си да бъда жив и здрав и, второ, да помагам на отбора с каквото мога, както срещу Етър. Това е", каза Кръстев.
Целта пред младока е да се пребори с национала Чунчуков за върха на бялата атака. А след това пак да хване окото на някой западен клуб. Пътят не му е непознат. Просто трябва да го извърви с упоритост. Засега Калоян крачи уверено по него.