09-03-2016 Казийски и Стойчев посягат  към трофей №22

Казийски и Стойчев посягат към трофей №22

09-03-2016 Тема спорт

Един от най-успе??ните тандеми изобщо в историята – Матей Казийски и Радостин Стойчев отново ще работят заедно. Голямата звезда на родния волейбол се завръща в Тренто и ще опита да помогне на Георги Братоев и съотборниците му да защитят титлата в италианското първенство. Президентът на клуба Диего Мосна обяви на страницата си във Фейсбук, че 31-годи??ният българин ще подсили тима за плейофите, след като изкара последните няколко месеца в японския ДжейТЕКТ. Отборът обаче приключи участието си в местния ??ампионат, което позволи на Тренто да откупи правата на Казийски за следващите два месеца.
Очаква се Матей да бъде картотекиран до днес по обед и да бъде на разположение на Стойчев за 1/4-финалната битка с Молфета. В серията се играе до три победи на разменено гостуване, като ??ампионите имат домакинско предимство, тъй като завър??иха на трета позиция редовния сезон. Той ще може да играе за тима и в Шампионската лига, където съперник е руския Белогорие Белгород.
Тандемът Стойчев – Казийски е спечелил през последните 10 години цели 21 трофея. От тях по 4 са титлите в италианското първенство и световния клубен ??ампионат. Двамата имат по три златни медала в Шампионската лига и за купата на ??талия, носители са на дубъл в Русия с Динамо Москва и на Турция с Халкбанк, като са спечелили още по една суперкупа на южната ни съседка и на Апенините. През 2005-а пък ликуват с купата на България със Славия.