17-09-2019 Йосипович спаси Берое с късен гол

Йосипович спаси Берое с късен гол

17-09-2019 Тема спорт

Резерва спаси Берое от трета поредна издънка. С гол на нападателя Зоран Йосипович пет минути преди края на мача заралии победиха измъчено последния Витоша Бистрица - 1:0. Това бе едва първи домакински успех на зелените над съперника в елита, след като преди това тигрите бяха били с 1:0, а един мач завърши 0:0.
Заради наказанието на Иван Бандаловски на десния бек за заралии започна Юлиан Ненов. В центъра на защитата след близо 10 месеца в игра се завърна Георги Ангелов. За последно той бе част от състава през декември 2018-а, след което претърпя операция и се възстановяваше дълго време. Изненадващо на пейката бе останал Виктор Генев, а Ангелов си партнираше с Алкан.
Още във втората минута Мартин Камбуров можеше да даде преднина на Берое. Нападателят се позиционира по прекрасен начин между двамата централни защитници на Витоша, след което засече центриране на Вандерсон от десния фланг. Ударът с глава на Камбуров обаче не намери очертанията на вратата.
В 6-ата минута и Витоша създаде много добра ситуация за гол. Емил Гъргоров пусна успоредно подаване към непокрития Атанас Кабов, който стреля право в обсега на Душан Перниш. В 8-ата минута пред Камбуров се откри втора добра възможност, но ударът на нападателя премина покрай вратата. В 12-ата минута Вандерсон можеше да накаже грешка в защитата на Витоша. Халфът получи топка в наказателното поле, след което потърси далечния ъгъл, но прати топката в аут. В 25-ата минута Християн Василев се намеси след опасен шут на Мартин Камбуров от фаул. Малко по-късно стражът спаси с една ръка сигурен гол след удар с глава на Камбуров. Нападателят бе сред най-дейните за домакините. Очаквано тигрите играеха на контраатаки. Домакините владееха повече топката, но сякаш липсваше ясна идея как да бъде преодолян сгъстеният отбранителен вал на гостите.
Още с началото на второто полувреме заралии можеше да поведат. Мартин Камбуров стреля силно от фаул от около 25 метра в 50-ата минута, но топката се отби от гредата и излезе в аут.
Обръчът около наказателното поле на Витоша се затягаше, но също така продължаваше да няма ясно изразена идея как да се превземе вратата на съперника. В 63-ата минута Томаш реши да освежи играта, като замени Камбуров с Йосипович, въпреки че голмайсторът бе най-добрият дотук в срещата за заралии.
Този ход се оказа решителен. В 85-ата минута Йосипович донесе победата. След центриране отдясно от фаул на друга резерва Иван Минев Георги Амзин не изчисти добре топката и тя попадна у швейцареца, който отблизо не сгреши.
Така след двете поредни загуби с по 1:2 от Царско село и Етър с кански мъки Берое се върна на победния път. В следващия кръг тимът гостува на Локо Пловдив.