в днешния брой Изумително! Неделев участва и при 8-те гола срещу ЦСКА!

Изумително! Неделев участва и при 8-те гола срещу ЦСКА!

30-04-2019 Тема спорт

Тодор Неделев не спира да изумява с изявите си с екипа на Ботев. В момента той играе по такъв начин, че спокойно може да бъде определен като най-добрия футболист в първенството.
Показателно за влиянието, което Неделев има на терена, е, че той имаше основна роля и в 8-те гола на Ботев срещу ЦСКА през последните 12 дни! Тодор имаше пряко участие в 7 от тях - реализира 3 и направи 4 асистенции. Това е повече от изумително постижение за 270 минути на терена. На практика Неделев е участвал в гол на всеки... 38 минути и половина! Той имаше солиден принос и в атаката за 8-то попадение на Ботев.
В първия двубой от трилогията - 3:2 за купата в Коматево, Неделев разкости собственоръчно ЦСКА с гол и 2 асистенции. Той се разписа от дузпа за 1:0. После изведе отлично Вутов в свободна зона между двама червени бранители за 2:0. А накрая пусна елегантно към Доре с едно докосване за крайното 3:2.
При реванша на „Армията” - 3:3, Неделев отново бе централната фигура в мача. Той отново откри резултата - с ювелирно изпълнение от воле след много лошо изчистване на Черниаускас. Впоследствие Неделев изведе Шопов отдясно, а той асистира на Балтанов за 2:0. Това бе единственият гол, в който Тодор не реализира или не подаде пряко. Въпреки това отново имаше важен принос за попадението и участва в изграждането на контраатаката. Накрая Неделев центрира отлично от корнер и Кристиан Димитров заби с глава за крайното 3:3, въпреки че Ботев беше с двама играчи по-малко.
Тодор показа гениалността си и при 2:0 в Коматево за първенството. Той направи суперасистенция за първия гол - изведе Доре с едно докосване с пас по въздуха. След това централният нападател на канарчетата в този мач развинти Томаш лице в лице и прати топката между краката на Стипица. Малко след това Неделев също надигра Томаш очи в очи, стреля между краката му, а топката остана извън обхвата на Стипица за 2:0.
И нещо друго – Неделев имаше само един грешен пас в мача срещу ЦСКА в понеделник!

Крис Добрев: Вече не ми викайте юноша

Един от обещаващите таланти на Ботев Пд Крис Добрев получи суперлативи от треньора Николай Киров след двубоя с ЦСКА (2:0). Крилото се включи на почивката и раздвижи атаката, като направи някои остри пробиви отляво. „С неговото включване целият отбор излезе по-напред”, отчете Киров след двубоя.
Добрев, който навърши 18 г. на 27 април, заяви след мача: „Щом съм на тази възраст, вече не трябва да ми казвате, че съм юноша. Раздадохме се на сто процента, изпълнихме треньорските указания и заслужено спечелихме. Целим се в 4-то място, но основната ни цел е купата”, каза Добрев. Той е родом от Бургас и е юноша на Нефтохимик, но е привлечен в академията на Ботев през 2014 г.
Звездата Тодор Неделев пък коментира: „Радвам се, че победихме и не пуснахме гол, но има какво да подобряваме. В последните две срещи с ЦСКА не владеехме топката, колкото ни се искаше. Така се случи, че и в трите мача с тях вкарах гол, но на мен попаденията не са ми толкова важни. Повече се зарадвах на асистенцията към Доре”, заяви Неделев.
Треньорът Николай Киров пък каза на пресконференцията след двубоя: „Беше важно да вкарваме за купата, сега и 1:0 щеше да ни е достатъчно. Победихме, защото след почивката играхме по-добре с топката. Треньорите вече се готвим за финала с Локо на 15 май, но играчите ще ги запознаваме след десетина дни. Най-важното е да разузнаем добре съперника и да подготвим психически футболистите. Нужно е да направим и ротации, за да сме във върхово състояние за финала”.