в днешния брой Златен дубъл за Монтана

Златен дубъл за Монтана

29-04-2018 Тема спорт

Очакван и резонен златен дубъл за Монтана. Така може да се охарактеризира краят на сезона в женското ни баскетболно първенство. Съставът с най-добра селекция и най-висок бюджет от всички се възползва по най-добрия начин от оттеглянето на ??ампиона Хасково и стъпи на неговия трон. Селекцията на Стефан Михайлов победи в мач №4 от финалната серия Берое с 82:75 и сложи точка на спора за титлата в държавното първенство. Националният селекционер се поздрави със златен дубъл, печелейки по-рано и Купата на България, отново срещу младия тим на Таня Гатева.
За разлика от двубоя в четвъртък вчера баскетболистките на Монтана играха много по-смислен и резонен баскетбол. Те се възползваха от физическото си преимущество спрямо домакините, вкараха топката под ко??а и напълно логично стигнаха до победата.
Успехът бе изкован още на почивката, когато гостите отвориха разлика от 18 точки. За 20 минути те допуснаха скромните 4 гре??ки, като в същото време принудиха съперника си да направи 8 такива. Процентът им при стрелба пък бе над 50, а освен всичко друго момичетата на Монтана взеха и повече борби в защита и нападение. Домакините опитаха да променят нещо след почивката, но нямаха сили за обрат, предвид и много по-големия опит, с който разполага Михайлов в ротацията си.
Над всички за победата вчера бе Димана Георгиева с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби. Даниела Петева добави 20 точки и 3 отнети топки, а Радостина Димитрова завър??и с 18 точки и 11 борби. За Берое Карина Константинова бе най-полезна с 9 точки и 6 борби.

БЕРОЕ – МОНТАНА 75:82
(20:28, 12:20, 23:17, 20:17)
БЕРОЕ: Динева 23, Кочева 6, А. Петрова 4, Г. Николова 5, Г. ??ванова 7 (Г. Костова 14, Нанева, Константинова 9, Нацкина, Бояджиева 7)
МОНТАНА: Стойчева 8, Шаренкапова, Д. Георгиева 17, Петева 20, Х. ??ванова 19 (Симеонова, Желязкова, Р. Димитрова 18)
Съдии: Маринов, Русев, Енев